(2015)

Cadı

Reklamı Geç 5 saniye kaldı...
Yorum mu yapmak istemiştiniz ?
  • Sadece üyelerimiz yorum yapabilmektedir.
  • Henüz üye olmadıysanız buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilir, zaten üyemizseniz buraya tıklayarak hemen giriş yapabilirsiniz.

Yorumlar

Film Hakkında ... Yorum yapılmış. Bu yorumlara ... cevap verilmiş.

avatar
0

benim için çok çok yeterli idi.

avatar
3

Beş çocuklu, protestan bir aile dini sebeplerden ötürü yaşadıkları kasabadan kovulmak zorunda kalıp, ormana yerleşirler ve yeni doğmuş küçük çocuklarının esrarengiz bir biçimde kaybolmasıyla olaylar gelişir...Çıkış noktası 17. yy' da anlatılan oldukça karanlık ve ağır tempoya sahip, ama buna rağmen ve ortalama uzunluğuyla kendini seyrettiriyor. Cadılık efsaneleri ve yaşanmış bazı olaylar alışık olmadığımız tarzda bir korku filmi, sanatsal yönü daha fazla diyebiliriz hatta. Korku filminde bunu görmek oldukça zordur...Benzer bir film olarak müzikleriyle de çok hoş olan Gretel & Hansel (2020) filmini de sitede izleyebilirsiniz..

avatar
6

Korku unsurunun olmadığı daha doğrusu bildiğimiz jump scare sahnelerini olmadığı daha durağan ve gerçekçi sahneleri olan bir filmdi. Gizem atmosferini de iyi oluşturmuşlar. Gerçekten bir cadı var mı? Ya da hayal güçleri mi? Merak ettiriyor. Ben filmdeki o karanlık ve durağan havayı sevdim. Sonundaki sahneler ürkütücüydü. Oyunculuklar başarılıydı. Kara Phillip dahil.

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.

avatar
-4

Psikolojik gerilim kısmı başarılı, geri kalanı fasa fisodan ibaret bir film. Ne anlatmak istediğini anlatabiliyor, ne kurgusu oturuyor ne de mantığa sığıyor. Boşa harcayacak 1.5 saatiniz varsa izleyin.

avatar
-3

Anya Taylor için katlandım, izlediğim en saçma filmlerden biridir. Kesinlikle zaman kaybı.

avatar
1

filmi izleyen arkadaslarinin yorumlarina göre izledim acikcasi herkesin fikrinede saygi duyarim benim düsüncem filmde korku gerilim heyecan pek hissetmedim dini sacmaliklar ile olmayan cadi filmi cekmisler cadi bi ara göründü aslinda porno yildizi sandim :) vakit zaman kaybi bana göre .filmin basinda yehovadan bahsediyor ben bunlari sahsen tanidim islamdaki radikaller neyse hristiyanlardada yehowa ayni sey amaclari müslümanlardan eleman devsirmek . emegine saglik admin kardesim .. film pek sarmadi ama sen 10 numara 5 yildizi hakediyorsun . saygilar ..

avatar
3

Film zamanimizin bilinen ani sahnelerden olusan korku tavirindan gayet uzak eski Ingiliz Cadi masal perilerinden ve kaynaklardan esinlenmis. Yavas ve agir gidisatina ragmen film bana gayet urkutucu ve surukleyici geldi.


avatar
1

Film gizemlerle dolu olduğu için ve o gizemleri anlamakta zorluk çekildiği için vakit kaybı ve saçma bir film olarak algılanabilir. Ağır bir gidişat olması farklı bir boyut kazandırmış. Büyüleyici, destansı olamayabilir ama görsel ve mekan olarak ilgi çekici.

avatar
1

listeme aldım bakalım

avatar
-2

Filmi izlemeye karar verenler eğer 1.30 saatin her anı hayal kırıklı dolu bu filmi izlemek istiyorsanız bence hiç umutlanmayın bu film sizi ne tatmin edecek nede korkutacak yada ürkütecek imdb 7,1 puan vermis anlamak güç. Belki de filmin o tarihteki insanları ve inanclarını iyi yansıtmasından dolayı ve sahnelerin sade,gercekci, kaliteli cekimlerinden dolayı almış olabilir ama yinede fazla bir puan, imdb ne nice filmleri harcadı :D sonuc olarak her zaman emeğe saygım var ama bu film tam anlamıyla rezalet, içerik olarak korku ve gizem yazıyor Ne korktum nede izlerken o vadedilen gizemi merak edip hissettim.

avatar
-3

7.1 imdb? Vakit kaybı.

Cadı 1080p Türkçe Dublaj izle