(2006)

Düşüş

Reklamı Geç 5 saniye kaldı...
Yorum mu yapmak istemiştiniz ?
  • Sadece üyelerimiz yorum yapabilmektedir.
  • Henüz üye olmadıysanız buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilir, zaten üyemizseniz buraya tıklayarak hemen giriş yapabilirsiniz.

Yorumlar

Film Hakkında ... Yorum yapılmış. Bu yorumlara ... cevap verilmiş.

avatar
0

Masalsı bir film. Böyle filmleri bulma şansımız çok az. Bu türden hoşlananlar için the fountain, dr parnassus, labirento del fauno. bunları da izleyin.

avatar
2

Annemin gazete kağıtlariyla sarıp koliledigi eşyaların üstünü örttüğü sararmış bir gazetenin kültür ekinde rastlantının sonsuz matematigi sayesinde tanıştım filmle. Film hakkında kısa bir bilgilendirme ve yönetmen ismi..Iyi de olmuş. Sadece izledim. Keyif alarak izledim. Yönetmenin ilk filmi ve muhtemelen son izlenen filmi olarak da kalacak. İkinci defa izlediğimde masalsı ve rüyalara ait olduğu hissi vardı. Hele çocuk oyuncunun sirinligi kuvvetliydi bende.
Masallar,mitler,hikâyeler,ve her biri ayrı bir bakis sunan feleğin çemberinden geçmiş beş gözükara çılgın karakter.

Roy ve Alexandria arasındaki bağ kuvvetlendikce hikâye kimin belli olmuyor.
Gerçek mi hayal gücü mu? Anlatan ve dinleyen var ama olayları hangisinin varlığa ya da zihni şekillendiriyor?
Baştan sona metaforlar yağmur gibi. Fotoğrafin en temel ilkesi anahtar deliğinden duvara yansıyan at gölgesinde belirir,kendini gösterir. Veyahut darwin ile wallece arasındaki ilişki popüler bir göndermedir.
Kısacası uzak genel planlar,renk yoğunluğunun ustaca kullanılmısligi,simgesellik,hayal gücünün anlatiyi evrimlesmeye zorladığı hikayeleriyle zarif bir film olmuş.
Eğer tabloyu bilmiyor olsaydım(The Face Of Mae West),Dali'ye gönderme olduğunu ogrenemeyecektim muhtemelen,ki sürrealist bir bakışla ortaya çıkmış bu filme yakınlik da duymami sağladı.
Herkese ıyi seyirler.

avatar
0

güzel bir film. 3/4

avatar
0

Farklı konusu ve atmosferiyle harika bir film.
Her anı ayrı bir güzel.
Uzun zaman olmuştu, tekrar izlemek bile aynı tadı veriyor.
Teşekkürler.

avatar
0

GuzelKucuk kiz cocugu icin izlenir

avatar
2

big fish filminden sonra aynı tarzda hiz veren hatta çok fazla metafora başvurarak insanları daha derin anlamlara sevk eden mükemmel bir başyapıt...

avatar
-1

salakça bir film

avatar
1

inanılmaz bir film, tamamiyle muhteşem, görsel şölen diyen arkadaşa katılıyorum, hikaye ve kurgu da son derece iyi bir fantastik yapımdır.. filmden anlayan herkes izlemeli diğerleri için fast ans furius 6..

avatar
-1

macera sevenler puanına bakıp sakın izlemeyin yarım saatte canımdan bezdim :) o kadar kötü :) bu arada site mükemmel emeğinize sağlık..

avatar
0

bu filmden cok güzel ders alınır kesin izleyin.ders almaya ihtiyacım yok düyasan takıl kafana göre hacı...

avatar
1

Olağanüstü sahnelerle bezenmiş , görsel bir şölen...Yüksek bütçeli, çok emek harcanmış fantastik bir hikaye...Sinemayı , bir sanat dalı olarak kabul edenlere kesinlikle tavsiye ederim. Klasik konulu film izleyicileri( macera,suç,gerilim,korku,romantizm,komedi konulu filmlerden hoşlananlar)muhtemelen beğenmeyeceklerdir.Bence 9/10...Saygılarımla...

Düşüş 1080p Türkçe Dublaj izle