(1997)

Şeytanın Avukatı

Reklamı Geç 5 saniye kaldı...
Yorum mu yapmak istemiştiniz ?
  • Sadece üyelerimiz yorum yapabilmektedir.
  • Henüz üye olmadıysanız buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilir, zaten üyemizseniz buraya tıklayarak hemen giriş yapabilirsiniz.

Yorumlar

Film Hakkında ... Yorum yapılmış. Bu yorumlara ... cevap verilmiş.

avatar
1

Tam da her şeyi yoluna koyduğunuzu sandığınız anda bile şeytanın tuzağına düşebiliyorsunuz 👌🏻 Daha doğrusu gösteriş yapmadığını sanarak yine kibire düşürüyor insanı.

avatar
3

Film taşradan kente göçün, insanın dünyevileşmesinin, hırsın, açgözlülüğün üzerine bir film. Hikayenin mekanı itibariyle özellikle amerikan ekolü seyircileri derinden etkileyecek bir film. Çok fazla potansiyeli var, çok farklı şekillerde işlenebilirmiş. Karakter gelişimi yüzeysel yansımış, çok içselleştiremiyorsunuz, tercihleri karşısında "iyi ama niye böyle yapıyor ki" gibi bir tavır takınıyorsunuz. Oyunculuklar mükemmel zaten, hele Al Pacino... bir şey derdim de keyfiniz kaçmasın =)

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.

Not: film birden çok yerde kadın göğsü sergiliyor, yazmıyor hiçbir yerde ben söyleyeyim belki işinize yarar.

avatar
2

Mükemmel bir filmdi. Fakat film hakkında inceleme yapmaya yetecek kadar kuvvetli anlatma becerimin ve kelime haznemin olmadığına kanaat getirip yorumu burada sonlandırıyorum.

avatar
3

@Crisspat, Kimsenin yok ki brom. Herkes kendi çapında yorumluyor bir şeyler. Böyle düşünüp kendini çekme fikirlerini kendi tarzında paylaş bizimle. Çoğunluğun rağbet ettiği şeyler başarılıdır diye bir kafa yok senin de bir eksiğin yok unutma :)

avatar
1

@Verdant, Teşekkürler haklı olabilirsin kardeşim ;)

avatar
6

Uğramışken yorum yapmamak olmazdı. Bu filmi seyredip, beğenmediyseniz eğer, tebrikler 'zevksizsiniz.'

İnanç, din, felsefe, sistem eleştirisi, hümanizm, vodoo, varoluş, adalet, hırs, paraya tapma, insan egosu v kibir ile doğaüstü olaylarla bezeli, psikolojik alt metinleriyle yoğun bir şekilde işlemiş
daha iyi okunması v her izlenimde yeni çıkarımlarda bulunulması gereken filmlerden bana göre.
'Şeytan’ın çalışma yöntemini' anlatan bir sanat eseri bu film.

Keşke yeni versiyonu çıksa dileği tuttuğum ama yapılmadığına sevindiğim de bir film ayrıca. Benim için, en sevdiğim şeytan rolü v oyunculuğu da bu filmde Al Pacino'ya ait, bana göre bir diğeri de Constantine (2005)'deki şeytan rolü ile Peter Stormare'dır. Ayrıca Keanu Reeves'in, Al Pacino ile oynamak için bu filmde kendisinin aldığı ücretten çok büyük bir kesinti yaptığını da söylemek isterim. İyi seyirler.

avatar
3

@Leftbehind, (-)👎

avatar
1

@Leftbehind, film güzel, ama beğenmemek kimsenin zevksiz olduğu anlamına gelmez; farklı zevkleri olduğu anlamına gelir. Film harika, insanın, insanlığın kötü doğasını, içindeki şeytanlarını, direk şeytanı gözler önüne sermiş, etkileyici. Ama herkes sevmek zorunda değil. Belki film kötü yanlarımızı bu kadar iyi gösterdiği için rahatsız ettiğinden sevmeyenler olur, belki başka bir nedenden. Herkesin zevkleri kendine mahsus. Kimseye doğrudan zevksiz diyemeyiz, bu size de zevksiz denilebileceği anlamına gelir ve benim gördüğüm kadarıyla öyle olduğunu düşünmek için bir sebebiniz yok. Ki bence de değilsiniz. Instagram hesabınıza bayıldım. İyi günler.

avatar
2

@Tardis, Filmin önemini belirtmek adına öyle yazdım. O cümlenin sonuna 'gülücük' koydum varsayın. İyi niyetiniz için teşekkürler. Ayrıca, zevksiz cahillerin uydurduğu söz öbeği, favori sığınak cümlesi, kendi eleştiriye kapalılığını tüm insanlığa yaymaya çalışan tahammülsüzlerin, sığ zevkleri kapatmak için uydurmuş olduğu abuk argümanı 'zevkler v renkler tartışılmaz' sözünü kullanmadığınız içinde teşekkürlerimi sunuyorum.

Tabi ki kimsenin zevki kimseyi ilgilendirmez ama ortada bir 'sanat' varsa sizinde yaptığınız gibi kesinlikle tartışılabilir. Tartışılmasaydı sanat eleştirmenliği diye bir bölüm olmazdı, sinema eleştirmenleri, edebiyat, moda, spor eleştirmenleri olduğu gibi. Kötü, şiir, kötü roman, kötü müzik, kötü sinema vardır. Eğer o eser eleştirilmezse sanat tartışmaya kapatılmış olur v tabi bunun sonu da felakettir. Neyin değerli v derin olup, neyin olmadığının açıkça konuşulması/tartışılması gerekir. Yeri geldiğinde saygı çerçevesinde her şey eleştirilmelidir çünkü eleştirinin hem topluma, hem sanatçıya,hem de sanata sonsuz katkıları vardır. Nietzsche'nin dediği gibi, 'bence bütün hayat, zevkler v renkler üzerine bir tartışmadır..'

avatar
1

@Leftbehind,elbette herhangi bir sanat eseri eleştirilebilir ve iyi veya kötü sınıflandırılabilir. Dediğim gibi bu filmi ben de harika buluyorum. Demek istediğim filmin eleştirilmemesi gerektiği değil, iyi bir filmi beğenmeyince zevksiz olunmadığıydı ancak ciddi bir şekilde söylemediğinizi anladım. Bir film gerçekten çok iyi olabilir ama bu tarz filmler de bazılarında kötü duygular uyandırabilir yaşantıları vb nedenlerle, bu yüzden beğenmeyen olabilir örneğin. Bu filmin kötü olduğu veya o kişinin zevkli olmadığı anlamına gelmez. Tek demek istediğim buydu. İyi günler (:

avatar
2

Sağlam kadro,şahane oyunculuklar.O dönemin ses getiren filmlerinden biri diyebiliriz.Fırsatı olanın,izlemek için ilk sıralara koyması gerektiği kanaatindeyim.Kesinlikle sizlere farklı bir seyir zevki sunacaktır.

avatar
1

İlk saati 8/10 son saati 3/10 maalesef.. Gereksiz korku ve fantastik ögeler barındırmasaymış Godfather seviyesine bile çıkabilirmiş. Oyunculuklara diyecek yok...

avatar
0

@yvzcn, Tabii bir bakıma haklısın ama dünya üzerinde fantastik içerik barındıran filmleri tercih eden insanların gişelerde daha ön planda olduğunu ve dolayısıyla daha fazla kazandıracağını düşünmüş olabilirler mi?

avatar
2

60, 70, 80 lerin filmlerine özellikle Fransız ve İtalyan sinemasının belirttiğim tarihlerdeki filmlerine öncelik vermenizi mümkünse rica ediyoruz.
Sitenizi beğenerek izlediğimizi de mutlaka belirtmeliyim.

avatar
1

Bu film gec açılıyor ve geç hareket ediyor ve duruyor yeniden yüklerseniz sevinirim Teşekkürler

avatar
1

@Nidagns, alternatifleri denediniz mi acaba? vidmoly ekledim ek olarak.

avatar
3

"Yaşam nedir?" diye sorulduğunda cevabın bu film olduğunu söylemek mümkün. İyi-kötü, doğru-yanlış, temiz-kirli her durumu tıpkı hayat gibi içine alan izlediğim tüm filmler bir yana, bu bir yana diyebileceğiniz bir film..

avatar
2

birden fazla kez izlenebilecek ve hiçbirinde de sıkmayacak çok güzel bir film. 4/4

avatar
1

@thebighead, aynen az önce yenilmezleri izledim ve bitti. nedense bu film geldi aklıma şimdi bunu izleyecem. oyuncu kadrosu ve konusu sağlam olunca, tekrar tekrar izlesen bile sıkılmıyorsun.

avatar
2

Kibir duygusu hakkında çok farklı mesajlar veren mükemmel bir film. Oyunculuk konusunda filmde herkes kendini aşmış. İyi seyirler.

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.

avatar
4

Tüm oyuncularının iyi oynadığı özellikle de Al Pacino^nun mükemmel performans sergileyerek ‘şeytan insan kılığına giriyorsa, sanırım bu şekilde davranıyordur ve hareket ediyordur’ diye düşündürterek rolünü adeta ete kemiğe büründürdüğü, bana göre her açıdan muhteşem bir kült-modern klasik-başyapıt.

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.

avatar
5

Bu filmin bu kadar güzel olduğunu unutmuşum o replikler başroller o kadar güzel ki izleyin ve izlettirin arkadaşlar o derece.

avatar
3

Film hakkında çok şey söylemeye gerek yok ancak Keanu Reeves ve Al Pacino muhteşem oyunculuklarına değinmeden geçemeyeceğim. Özellikle Al Pacino'yu ayrıca beğendiğimi belirtmek isterim. Bunun haricinde dikkatimi çeken birkaç replik ve durumu belirtmden de geçemeyeceğim. Bunlardan ilki 42:54'de Donald Trump söylemi geçiyor :) . Bu adam 1997 senesinde çekilen bir filmin içine nasıl girebiliyor? Şimdi big brother söylemlerine girişmek istemiyorum,çok işim de olmaz ancak merak ettim doğrusu.
"Kibir.. kesinlikle en gözde günahımdır."
-The Devil
"Ne kadar iyi olursan ol sessiz ve derinden git. Yoksa yanlış adım atarsın. Kendini küçük göstermelisin. "
-The Devil
Son söz olarak :
"En berbat kötülük öğüttür. "
-The Devil

avatar
1

@Drill, En son ekim ayında giriş yapmışsın siteye ama ben yinede görmen ümidi ile cevap vereyim sana, Trump bir iş adamı, petrol, otel ne ararsan var. Adının geçmesi tamamen verilen partide en güçlülerin olduğunu göstermek için söylenmiş, politik hiç bir şey yok. Şimdilerde Elon Musk'un filmlerde ismini ara sıra duymamız gibi düşünebilirsin.

avatar
1

@Leftbehind, yanıt için teşekkürler. Siteyi aktif olarak kullanmayı (yorum yapmayı vs) bıraktım ancak hala da film indirmek için kullanıyorum.

avatar
3

İşte bu. Böyle eski klasikleri 1080p görünce çok mutlu oluyorum.

avatar
3

bu film kaçmaz izlemeyen pisman olur

avatar
3

Hiç düşünmeden izlenir.. on numara

avatar
2

sonu güldürdü beni naparsanız yapın şeytan sizi bulur :D

avatar
2

Altyazılı filmi izlemek daha zevkli. Dublaj olarak tavsiye etmem. Çok güzel bir site. Elinize sağlık.

avatar
0

Arkadaslar zaten her yerde dublaj var adamlarin isleri gucleri yok dublaj koymuslar altyazili film bulabilmek icin saatlerimi harciyorum yine de bulamiyorum

avatar
0

yabancı dil olması daha iyiydi izlerken hiç kapanmadı film, çok teşekkür ederim emeğinize

avatar
0

filmin bazı yerlerinde ses görüntü senkronizasyonu tutmuyor.düzeltebilirmisiniz?

avatar
0

tmm kardeş emeğine sağlık buldum filmi sağol

avatar
0

Şeytanın Avukatı türkçe dublaj 720p varmı yani site de?

avatar
0

Admin rkadaş emeğinize sağlık gerçekten harika işler çıkartıyorsunuz...yolunuz açık olsun...fakt bu filmin türkçe dublajı çıkarmı sitenizde??...TİTANİK filmide alt yazılı bunlar ne zaman türkçe dublaj olarak yüklenir cevap cevap verirsen sevinirim..:((Adminin Cevabı: sitede dublajı zaten olduğu için onları düzelttim altyazı olanları yenı ekledıgımden onde cıkıyor kısaca aramadan aratın cıkacaktır

avatar
0

film bozulmuş düzeltebilirmisiniz ?

Editörün Cevabı: duzeltilmistir.iyi seyirler

Şeytanın Avukatı 1080p Türkçe Dublaj izle