(2021)

Raya ve Son Ejderha

Reklamı Geç 5 saniye kaldı...
Yorum mu yapmak istemiştiniz ?
  • Sadece üyelerimiz yorum yapabilmektedir.
  • Henüz üye olmadıysanız buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilir, zaten üyemizseniz buraya tıklayarak hemen giriş yapabilirsiniz.

Yorumlar

Film Hakkında ... Yorum yapılmış. Bu yorumlara ... cevap verilmiş.

avatar
1

Şu aralar izlediğim en iyi animasyon filmlerden biriydi. Sonlarda biraz duygulandım ama olsun 😊

avatar
3

İlk kez karşılaştığımız ve tanıştığımız kişilere hemencecik güvenmememiz, özel yaşamımıza ve işlerimize-uğraşılarımıza dair sırlarımızı söylemememiz gerektiği bölümünü (ki bu kısım bana *Karlar Ülkesi (2013)* ün bir kısmını anımsattı) kayda değer buldum. Görsellikteki tasarım ayrıntıları ve efektlerin kalitesi, karakterlerin gerçekçiliği ve özelliklede suyun görünümündeki gerçeğe yakınlık güzeldi (9/10)

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.

avatar
2

gözəl animasiya idi. təşəkkürlər webteizle

avatar
3

Uluslar ve ulusların yapısal özelliklerini 'Avatar'a, ejderhaların insanlarla birlikte bulunmasının refah getirmesi konseptini ve insanlarda süper güçler olmamasını da 'Ejderhanı Nasıl Eğitirsin' filmine benzettim ben. Karakterleri de gözüm bir yerden ısırıyor.

Uluslar:
Kuyruk - Toprak, Pençe - Hava, Sırt - Su, Sivri Diş - Ateş.

Karakterler:
Raya = Hıçkıdık
Tong = Kayıtsız Zebella
Tuk Tuk = Appa
Namaari = Zuko vs.

avatar
5

Disneyi küçüklüğümden beri beyenirim yaşım 70 değişen bir şey yok. görüntü renkler ve özellikle konu, şu arada dünyada enfazla ihtiyacımız olan duyguyu işlemiş. Şapka çkarıyorum.

avatar
4

İlk defa bir Disney yapımında şarkı olmadığını görüyorum. Son çıkan animasyonlardan Encanto ve Raya biraz Moana tadı verdi. :')
Bu yapımda güven duygusunu esas almışlar. Eğlenceli bir animasyon olmuş.
Disney son zamanlarda çok canlı renkler kullanıyor, bu çok güzel. Ayrıca farklı bir teknik kullanmışlar gibi geldi, grafikler biraz daha gerçek görünüme yakındı. Encanto yapımına 8 puan vermiştim bu yapım biraz daha iyiydi o yüzden (9/10) veriyorum.
''...belki de dünya sizler kimseye güvenmediğiniz için bozulmuştur.'' (54:10)

avatar
0

@BirUmut1, ilk defa mı? Toy Story serisi, Wall-E, Wreck-it Ralph serisi, Cars serisi, Kayıp Balık Nemo, Brave, Sevimli Canavarlar Üniversitesi serisi, İnanılmaz Aile serisi, Ters Yüz, Hadi Gidelim, Turning Red vs bunlarda şarkısız disney yapımları

avatar
3

@Cevher, Bu saydıklarının hiç birisi Disney değil, Pixar işleri. Disney dediğin yeni nesil için Frozen, Moana, Tangled, Big Hero 6'tir. Disney'i asıl popüler yapan yapımlar da iki boyutlu olanlarıdır (bkz. Lion King, Mulan, Pocahontas, Brother Bear etc.)

avatar
0

@Melkor, Cevapladığınız için teşekkür ederim. :')
Ancak, eski yapımları da izleyen biriyim ve izlediklerimin neredeyse hepsinde şarkı mevcut. (Şarkı olmayan varsa bile aklıma gelmemiştir.)
İki boyutlu olanların tadı bir farklıydı. :')

avatar
3

@Cevher, Atican noldu sana yaw, en son 38 yaşında erkektin herkesin yorumuna kafa göz dalıyordun, şimdi 33 yaşında kadın olmuşsun. Bari profili gizleseydin :D

avatar
0

@BirUmut1, Dostum senin söylediğinin aynını geçen sene alta yazmışım zaten, senlik bir durum yok, "cevher'e" cevap yazdım ben. Size cevap vermedim.

avatar
0

@Melkor, Anlamıştım.

avatar
5

Yorumum rahmetli Şenay'dan gelsin;

Bütün dünya buna inansa, bir inansa, hayat bayram olsa..
İnsanlar el ele tutuşsa, birlik olsa, uzansak sonsuza..

Artık olamayacak gibi gözüküyor ama iyi ki sanat ve sanatçılar var, sayelerinde hiç olmazsa olurmuş, olacakmış gibi yapıp avunabiliyoruz, kim bilir bir gün belki de olur sayelerinde..

avatar
9

Bence 2021 yılında yapılmış en iyi animasyon filmi bu olabilir. Oscar'da en iyi animasyon ödülü alan Enkanto: Sihirli Dünya filminden daha iyiydi. Müzikal yapmadan da animasyon filmi oluyormuş. Film daha bir ciddi daha gerçekçi olmuş. Aslında bunun filmi de çok iyi olurdu. Yaratıkları evrende çok iyi olmuş. Distopik dünya havası falan iyiydi. Görsel olarak da iyiydi. Başroldeki karakter çok başarılıydı. Diğer animasyonlardaki gibi gıcık olacağınız bir karakter değildi. Karakter gelişimini iyi işlemişler. Filmin alt metnindeki suyun önemi ve insanların birlik olup birbirlerine güvenmeleri konuları da güzel göndermelerdi. Dediğim gibi en iyi animasyon ödülünü bu film daha çok hakketmiş.

avatar
1

@Kamil, Geçen yıl düzgün yapım çıkmadı, bu filmlerin hepsi ortalamaydı ve gidip sırf sjw woke etkileri barındırıyor diye diğer yapıma oscarı verdiler. Lobisi kimin daha güçlüyse o oscarı alıyor son 10 yıldır. biden'in başa gelmesiyle de hızlanarak devam ediyor bu işler. Sihirli Ejder filmini de izlemeni tavsiye ederim, bu filmi beğendiysen.

avatar
3

Disney animasyon işinde her zaman çıtayı yükseltiyor efsane bir işçilik

avatar
2

Evet kaliteli bir animasyon

avatar
2

Filmi ekledikleri için site yönetimine teşekkürler. Fakat Türkçe dublaj bekleyeceğim ne yazık ki :)

avatar
3

Ben de diyorum bu filmde eksik bir şeyler var, şarkı yok, karakterimiz şarkı söylemiyor. Şarkı söylemeyen yeni nesil ilk disney karakteri bu sanırım.

avatar
0

@Melkor, Gerçek tespit

avatar
1

Çok iyi değil ama izlenebilir güzeldi

avatar
3

buraya kadar gelmişsin izlemeden gitme
GÜVEN BANA PİŞMAN OLMİYACAKSIN

avatar
4

mükemmel izleyin

avatar
1

daha film sinemaya düşmedi :qwe:qwe torrentlerde xd

avatar
2

@Melkor, bu çok doal deilmi zaten bi çok yapım bundan sonra sinemaya girmeden evel dijital platformlarda yayınlanıcak daha kimbilir hangi filmleri böle erkenden görcez.

avatar
1

@RaGNaRoK, doğru haksın.

avatar
2

Güzel animasyon. Baya uğraşılmış.

avatar
4

Admin bu ne hız, Kralsın (: Film oldukça eğlenceli ve güzel.
Teşekkürler Admin.

Raya ve Son Ejderha 1080p Türkçe Dublaj izle