(2021)

Reklamı Geç 5 saniye kaldı...
Yorum mu yapmak istemiştiniz ?
  • Sadece üyelerimiz yorum yapabilmektedir.
  • Henüz üye olmadıysanız buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilir, zaten üyemizseniz buraya tıklayarak hemen giriş yapabilirsiniz.

Yorumlar

Film Hakkında ... Yorum yapılmış. Bu yorumlara ... cevap verilmiş.

avatar
2

Uyarlamaymış, şuymuş buymuş takılmamak lazım. Dünya sinemasında sükse yapan birçok uyarlama yapım var. Biz yapınca kötülemenin manası yok.

Senaryo, oyunculuklar, kurgu, atmosfer, vs. hepsinde hatalar, eksiklikler bulabiliriz. Ama zaten dünya genelinde kaç yapım kusursuz? Üstüne bir de ülkemizde yapılan aksiyon, gizem, gerilim filmleri sayısını düşününce, bu tecrübesizlikle bile, başarılı bir yapım olmuş.

Şahsen, Türk yapımı, çok az filmi severim. Yılmaz Erdoğan da karakter, kişilik olarak sevdiğim biri değildir. Ama yiğidi öldür hakkını yeme demişler. Önyargılardan arınıp izlersenz zevk alacağınız bir film.

Umarım böyle yapımları daha çok görürüz ve sinemamız, bomboş aşk - dram - sözde komedi üçgeninden biraz da olsa kurtulur.

avatar
2

Bizimkiler saçma sapan komedi ve saçma sapan yasak aşk entrikalı klasik Orta Doğu yapımları yerine böyle daha batıcıl projeler yapsalar cidden daha çok gelişirdi bizim sektör. Gerçekten bizim ülkeye dair Suskunlar'dan sonra gurur duyduğum bir yapım olmuş. Uyarlama olsa dahi çok başarılı zaten bu devirde Amerikan filmleri bile uyarlama. Kin'in konusu Saw'un spinoff filmi olan Spiral'a çok benzer geldi fakat anlam ve dram yoğunluğu ona oranla Kin'de çok çok başarılı olmuş. Cidden emeği geçen herkesin eline sağlık umarım böyle filmleri daha çok görürüz.

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.

avatar
1

Harika polisiye film ertelemeyin izleyiniz. İsminin hakkını veriyor. Şiddetle tasarlanmış intikam örügüsü var. Bazı kopukluklar var göz yumulabilir.

avatar
0

Anafikir Dikkate değer,Senaryo daha iyi olabilirdi,beğenmedim.

avatar
0

Aslında Yılmaz Erdoğanın filmlerini beğenirim bu film de rolünü de iyi oynamış ama film ilerledikçe neden se tempo yükseleceğine giderek kalitenin , temponun düştüğü ve yavaş yavaş sıkmaya başlayan bir film olmuş. Hele sorgu odasında ki sahne ve diyaloglar bana göre çok komik ve yapay .. Filmin sonu da bence sinemaseverleri memnun etmemiştir.
Bu vesile ile Türk filmlerine daha çok yer verilmesini , bu site de bunların yayınlanmasını Admin den istersek bizi kırmaz umarım.

avatar
1

Güzel ciddi bir film olmuş zaten biz psikolojik dram gerilim tarzında başarılıyız Yılmaz Erdoğan'ın bu tarzda olmasa güzel etkileyici olmuş yerinde gerilim dram aksiyon arıyorsanız geçişler sahneler sıkmadan izlenebiliyor izlemeyenlere iyi seyirler

avatar
2

Neden Türk uyarlama olduğu için sevilmiyor ve bazılarının izleyesi gelmiyor anlamıyorum.
İzleyeceğiniz yapımların yerli veya yabancı demeden, ülkesine göre ayırmamalısınız. Eksikleri olabilir ama bence iyiydi sıkmıyordu izlenebilir filmdi bu kadarını diyebilirim.

avatar
5

Film, 2015 yapımı 'Ak-ui yeon-dae-gi' adlı bir G.Kore filminden uyarlanmış. Bu Koreliler harbiden harika kurgular yaratıyor. Filmin içine binbir entrika katmışlar, her şeyin altından başka bir gizem fışkırıyor. Çok başarılı bir uyarlama olmuş, oyunculukları da beğendim. Sanırım artık kaliteli Türk filmlerini sadece uyarlamalarda izleyebileceğiz, keşke bizler de şöyle başarılı kurgular yazabilsek. Gerçi film yapmayı tercih etmişler ama bizimkiler zorlasaydılar şu konudan bir sezonluk dizi de yaparlarmış. Uzun lafın kısası, harcadığınız zamana değecek, öneririm.
Bir de genellemelerinin, ön yargılarının tutsağı olan, eleştiri nasıl yapılır bilmeyen arkadaşlar, sizin değerlendirme prensiplerinizi seveyim. :)

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.

avatar
0

Uzatmiyacam tipik netfilix yapimi bir cöp

avatar
1

süre bu film için uzun olmuş.
duygu sarisin'nın rolü hiç olmamış.
çaylak polis çok iyi oynamış.
Film ve senaryosu çok iyi ama oyuncular karakterlerine çok oturmamış. Bir de cinayetlerin sebebinin işlenme nedeni çok boktan. Katil kendi yaptığı hatanın sebebi için cinayet işliyor.

Türk polisiyelerde genelde katili baştan belli etmek için özellikle o sahneleri öyle bir uzatıyorlar ki katil bu diyebiliyorsunuz. Benim tahminim baştan tuttu.

Her ne kadar olumsuz gibi yorum yapsam da ben filmi beğendim. 7/10

avatar
0

Turk sinemasi batmiş bir bok olmaz turk sinemasından

avatar
3

@Gary D, Film hakkında yorum bekliyoruz iyi mi kötü mü zaten uyarlama film bu orjinali de yok ortada öyleyse iki filmi de izlemeden nasıl kötü uyarlama olduğuna karar verdiniz bu önyargı yılmaz erdoğan olması mı?

avatar
2

Ikisinide izlemedim ama Kore filmi Chronicles of evil in çakma versiyonu olsa gerek, yani o varken buna 'daha sonra' degil 'belki sonra' izle..

avatar
0

@book of love, Filmi izlemeden bu önyargı nedir orjinali de yok hiç bir yerde izlemeden yargılamak?

Kin 1080p Türkçe Dublaj izle