(2021)

Reklamı Geç 5 saniye kaldı...
Yorum mu yapmak istemiştiniz ?
  • Sadece üyelerimiz yorum yapabilmektedir.
  • Henüz üye olmadıysanız buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilir, zaten üyemizseniz buraya tıklayarak hemen giriş yapabilirsiniz.

Yorumlar

Film Hakkında ... Yorum yapılmış. Bu yorumlara ... cevap verilmiş.

avatar
1

Marvel filminden cok sanki dc filmi izledim ama guzel kotu yorumlara aldirmayin

avatar
1

sadece film izleyen birisiyim ve televizyonda uydu yayınları yok böyle filmleri açıyrum
odamı temizliyorum
telefonda takılıyrum
halletmem gerekn işleri hallediyorum

bu arada artık eşcinsel gay lezbiyen sapık pisliklerin olmadığı filmler artık çekilmeyecek galiba

avatar
0

@CsTk bu yorumda yer alan en alt paragraftaki cümleyi silebilir misin.

avatar
0

@Leftbehind, Nedenki silinsin

avatar
0

@thundereblue, Bu bir sapıklık değil, doğuştan olan tıbbi bir durumdur. Tüm memelilerde yavrunun başlangıçtaki cinsiyeti dişidir. Rahimdeki gelişimin 2. ayında, ceninin salgıladığı hormonlarla, bebeğin cinsiyeti ya dişi olarak kalır ya da erkeğe dönüşür. Ceninin gelişiminin tam bu aşamasında bir şeyler yanlış gider v bebeğin gövdesinin cinsiyeti ile beynin cinsiyeti aynı olmaz. Yani gövde cinsel dönüşümünü yaparken beyin değişmeden dişi kalır, ya da beyin dönüşümünü yaparken beden dönüşmeden dişi kalır. Eşcinsellik, ruhsal veya psikolojik bir hastalık değildir. Yani basitçe söylemek gerekirse, senin de çocuğun bu şekilde yanlış bir bedende doğabilir.

avatar
0

Filmin hikayesi, senaryosu, kurgusu ve süper kahraman karakterleri kötüydü bence. Süperman çakması icaris olsun, diğer kahramanlar olsun, devianslar ve anlattıkları evren beni hiç sarmadı, beklentilerimi hiç karşılamadı açıkçası.

avatar
4

Sinemada izlemiştim, tekrar izledim... Aynı adlı çizgi romandan uyarlanan bi 'Orijin' hikayesi... Çizgi romana daha önce denk gelmediğim için hikaye beni oldukça şaşırttı açıkcası... Anlatılan hikaye gerçekten inanılmaz yaratıcı... İzlerken aklıma 'Sümer metinleri', 'Dehşet silahları' ve 'Anunnakiler' geldi... =] Film bi takım tarihi olaylardan kesitler göstererek, 'Türk/Yunan' mitolojisi dahil, birçok mitolojiye değinerek, nasıl yazıldılar..? veya çıkış noktaları neler..? gibi içinde birçok göndermeyi barındırıyor... Ayrıca 'Disney'in ilk defa bi 'Gay' karakter kullanması ile de tarihe geçen bi film... Ama her ırktan insan kullanma çabaları yersiz olmuş bence... Senaryo olarak belki yüzeysel bakıyorum ama 'Icaris/Sersi' ilişkisini hiç anlamadım... Çünkü bence ikisininde bi çekicilikleri yok... Ve hatta bu filmde olan hiçbir karakterin veya oyuncunun bi çekiciliği yok... Bi de 'Londra'da deprem ne alaka dedim ama mantıklı bi yere bağladılar... İlk izlediğimde 'Gilgamesh' karakterini canlandıran oyuncuyu 'Doctor Strange'teki 'Wong'u canlandıran oyuncu sanmıştım, değilmiş... =] 'Sprite' karakterini tatlı buldum... =] 'Kingo' 'The Movie Star' esprileri inanılmaz komikti... =] 'Thena'nın 'Deviant'ı öldürdüğü sahneye bayıldım... Oyunculuk olarak 'Angelina Jolie' ve 'Salma Hayek' renk katmış, onlarda olmasaymış bilemiyorum... 'Batman(2022)'in 'Joker'i 'Barry Keoghan'ı herkes gibi bende ilk kez bu filmde izledim... Anladığım kadarıyla oyunculuğuyla değil çirkinliğiyle ve iticiliğiyle ön planda...

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Son olarak çizgi romandaki 'Ajak' erkekmiş bu arada, filmin yönetmeninin kadın olması ve kadın hareketleri sebebiyle 'Ajak'ı bi kadına oynatmışlar... İzlemek isteyenlere 'CGI' ve oyunculuklar sırıtsa da hikayesiyle kendini izlettirebilecek bi film diyorum...

avatar
1

@Blackheart, soru işareti ile belirttiğin yerlerin bazı cevapları, en aşağıdaki ilk yorumda.

avatar
0

Selam admin kolay gelsin iyi çalışmalar dilerim... :)

Filmin son sahnesinden sonra (2.35.52 dk'dan sonra 25 saniye kadar) acayip bir görüntü var.
Bu bir sorun mudur yoksa benim anlamadığım, Marvel tarafından bir mesaj mı vardı? :D
(ya da bilen var ise beni aydınlatabilir mi? :D )

Teşekkürler... :)
Tekrardan kolay gelsin, iyi çalışmalar dilerim... :D

avatar
1

@-KEYF-, bilgim yok maalesef. ilk kaydı alan kesmemiş fazlalığı normalde bitiyor orada.

avatar
0

@CsTk, hımm, anladım admin teşekkürler. :D

Tekrardan kolay gelsin iyi çalışmalar dilerim... :)

avatar
1

marvel dünyasından fena olmayan, bol efektli, bol fütüristik bir evren, CGI ya boyanmış görsel bir şölen, aslında hikaye daha derinlikli olsaydı klasman atlayabilirdi ancak eğlencelik kalmış..

avatar
2

Yerden yere vurulduğu kadar kötü bir marvel filmi değil.Filme yaklaşımınıza bağlı biraz da beğenip beğenmemek.Bu bir marvel filmi ve adamlar durmadan birşey üretiyor.Elbette yer yer abartı ve saçmalıklar olacak.Zevk alma düşüncesiyle izlerseniz süresinin uzun olmasına rağmen çok da sıkıcı bir film değil.Hatta Shang-Chi ve On Halka Efsanesine nazaran çok daha güzel.Genel olarak sıkılmadan izledim,marvel evreni içerisinde değerlendirecek olursam beğendiğimi söyleyebilirim.Bir de film de iki tane sakallı bıyıklı koca herifi öpüştürmeselerdi daha iyiydi ya neyse...Film bittikten sonra da iki sahne daha var.

avatar
2

@SpawN, film zaten kötü değil. Sadece alıştığımız marvel filmlerinden biraz farklı.

avatar
0

En güzel replik!!!! Biz de tıpkı oradaki askerler gibiyiz liderlerinin piyonu ve sadakatle kör edilmiş.. gerisi de eh işte

avatar
2

Bu sefer dublajı balgamla yapıştırmamışlar düpedüz seslendirmeyle film arasında 3 santimlik saydamlık var.

avatar
0

@RaGNaRoK, kötü mü yani. İyi değilse sonra indireyim o zaman.

avatar
0

@-KEYF-, altyazılı izle, anasını satim biyerden sonra nolduysa oldu bi kırılma noktası var marvel filmleri seslendirmede iyce ****çmaya başladı.

avatar
0

@RaGNaRoK, nasıl bir kırılma noktası kayma mı var?
Yaaa ben bu filmi dublaj çıkacak diye bekle bekle...
Bu mu olacaktı yani. :/
Garibanın yüzü gülür mü ***? :D

avatar
1

@-KEYF-, kırılma noktasından kastim filmle alakalı deil seslendirmenlerle ilgili filmlere doğru dürüst kadrolar oluşturulamıyo.

avatar
0

@RaGNaRoK, Sesi sinemadan kaydetmişler büyük ihtimalle.

avatar
1

@Ejiko, yok hacım ses korsan deil seslendirmen seçimleri yüzünden gömüyoruz şuan.

avatar
2

@Ejiko, Disney+

avatar
0

@RaGNaRoK, anladım indiriyorum o zaman sıkıntı yoksa. Ben bir an kayma var sandım duraksadım. O kadar dublaj çıkacak diye bekledim. İzlemez isem ayıp olur. :D :D

avatar
0

@CsTk, sinema değil mi?
Seslendirme kadrosunda sinema vardı bir tek.
https://www.seslendirmekadrolari.com/2021/10/eternals.html

avatar
1

@-KEYF-, blmiyom zevkine göre artık kulağına hoş gelirse izler geçersin.

avatar
1

@-KEYF-, orası kadroları biraz geç yayınlıyo.

avatar
0

@RaGNaRoK, peki sinema mı? yoksa disney mi? 5 ay bekledik bir 5 ay daha bekleriz sinema dublajı için. :D

avatar
0

@-KEYF-, sinemada dublaj bakmadım bunun için pek bi fikrim yok ama sinemadada bu dublajla yayınlanımşsa eğer salondakilerin yarısı sağlam girip kanser çıkmıştır.

avatar
1

@RaGNaRoK, :D :D :D o zaman disney ses kadrosuna bakmadan indirmeyeyim, yayınlansın duruma göre indiririm. :D
Teşekkürler... :)

avatar
1

@-KEYF-, seslendirme kadrolarının sitesindeki kadronun altındaki sinema ibaresi olurda Disney+/Sinema gibi bi ibareyle değişirse anlarsın nolup olmadığınıda sesin aslına bakılırsa sinemayla aynı kaynaktan çıkma olasılığı pekte az sayılmaz 1 hafta içinde belli olur olmassada zaten filmi sinemada dublajı izleyen birisi yazar.

avatar
0

@RaGNaRoK, roger that... :D

Teşekkürler efenim... :)

avatar
0

@RaGNaRoK, abboovv dublaj sinemadaki dublajdan çok farklıymış gerçekten. Angelina jolie yi seslendiren sinemadaki daha iyiydi. Burdaki ise ruhsuz bir seslendirme. Sinema dublajını yani orjinal dublajı bekleyeceğiz belli oldu

avatar
0

@RaGNaRoK, edit, sinema çekimindeki dublaja baktım şimdi orjinal sinema dublajıda buymuş :)) Yani aynı dublaj

avatar
0

@Cevher, sonuç sinema dublajı mı yani?

O zaman download machine... :D

avatar
1

@-KEYF-, aynen aynı dublaj :)

avatar
5

Çok kötüydü. Berbat olay örgüsü, klişe replikler, karakterler. Keşke izlemeseydim.

avatar
0

@not a critic for sure, Diger Marvel filmleri çok mu farklı oluyor ki ? Uzun süre sonra farklı şeyler denemiş MCU filmi izlediğime mutluydum.

avatar
1

@Spectacle, Ben klişe buldum ve olay örgüsü rahatsız etti, sıkıldım. Sen mutlu olduysan ne güzel

avatar
3

kötüydü tıpkı venom2 gibi zorlama komiklikler vs. filmin hiç beğenilmediğini biliyordum ama bu kada kötü beklemiyordum

avatar
5

Finaldeki savaşa kadar hikayesi de, mantığı da, senaryosu da gayet iyi gidiyordu. Ama finalde saçmalıklar silsilesi başladı ve film çığrından çıktı. Filmi ikiye bölmek lazım. İlk 1.5 saatine 7, son 1 saatine 5 puan. Oyunculukların aşağıdaki yorumlar kadar kötü olduğunu düşünmüyorum. Ama iyi oyunculuk da yok. Tam olarak vasat performans sergilemişler. Salma Hayek hariç. Karakterde fena halde sırıtıyor, hiç oturmamış. Efektler etkileyici. Sonuç olarak 'yeni evrene hazırlık filmi' olarak bakılıp izlenebilir.

avatar
4

Admin bey site şahane olmuş ama şöyle küçük bir maruzatım var şu logoyu daha estetik birşeyle değişirsen 10 numara 5 yıldız olur

avatar
1

Film hakkında yorum yapacaktım ama tüm düşüncelerimi derleyip toplayan Leftbehind olmuş. Ellerine sağlık yorumun için.

avatar
1

@safaa, bana ulaşmasını istediğin yorumunda, ismimin başına @ koyman lazım.
Örneğin @Leftbehind gibi.
teşekkürler.

avatar
0

eternals ı ebediler diye çeviriyor çeviriyi yapan kişi ama deviants ı çevirirken sapkınlar diye çevirmek yerine çarpıklar diye çeviriyor enteresan

avatar
4

fantastik dalinda ortalama bir film olmus . oyuncu kadrosunu iyi buldum senaryo daha iyi olabilirdi . dislikenin siteden kalkmasi iyi olmadi begenme varsa dislikede olmaliydi bence paylasim icin tsk ederim sevgili admin emegine saglik .

avatar
2

@erdem-ch, Gündemi değiştirmek için diyanetin gazı ile ülkede 10 tane yobaz toplanmış Sezen Aksu'nun şarkılarına eylem yapıyor.Ne kadar şanslısın ki derdin bu Erdem.

avatar
3

@Leftbehind, yetmez ama Evetci dimiydi Sezen halkin deil sarayin sanatcisi oldugu icin pek umursamadim acikcasi . keser döner sap döner misali hedefe oturtmuslar taksim meydaninda yakarlarsa hic sasirmasin kimse onlar alisikdir insan kebabi yemeye.

avatar
1

@erdem-ch, Avrupada yaşamana rağmen gündemi takip etmene sevindim ama 'sanat özgür olmalıdır' diyelim biz, en azından bir film sitesinde.

avatar
2

@Leftbehind, benim gecmisim orda tüm ailem tabiki takip ediyorum olan bitenleri görüyorum özellikle paramizin bu kadar degersiz olmasi bir cogunun isine yararken ben üzülüyorum acikcasi cünkü biz emekci insanlariz bu hesabida emekci ödüyor ödeyecek 84 milyonluk ülkede asla Beka sorunu olmaz .. egitimsiz insanlarin coglugundan dolayi zeka sorunu var disardan öyle görülüyor . su ülkeyi kim yönetir bilmeyiz 0 makam araci birde bizimkilere bakin siyaset zenginlesme araci orda burda sadece hizmet vardir iste sosyal devlet anlayisi budur .

avatar
1

@erdem-ch, Kıyaslamaya girmeyelim bence insanın adli dengesi ile oynuyorlar çünkü, bunlara oy veren gurbetçilerden sonra dolarla maaş aldığı için oy atan youtuberla bile tanıştım...dediğin gibi 'müstahak.'

avatar
1

Şimdilik alt yazılı ile idare edelim. 1-2 ay içerisinde dublajıda çıkar. Bu arada Teşekkürler size.

avatar
1

@deger64, film 5 kasımda vizyona girdiğine göre ve bluray versiyonların vizyon tarihinden 2 ila 3 ayda çıktığını hesaplarsak, şubat ortasında dublajı gelir en geç.

avatar
0

@Atican, Teşekkürler

avatar
0

@deger64, tabi önce shang-chi nin dublajı gelmesi lazım ?? o film eternals ten önce vizyona girdi ama hala dublajlı hali çıkmadı garip

avatar
0

@Atican, shang-Cİ 3 ŞUBAT görünüyor dublajı

avatar
2

Kaçırmamanız gereken bir film olmuş Herkese İyi Seyirler.....

avatar
0

@daywollker, altyazı yenilendiği için yorumda biraz değişiklik yaptım isterseniz silebilirim yeniden yorum yapmanız için.

avatar
0

aman canimm nolacak , şakir kuzummm :D @CsTk,

avatar
0
avatar
0

@Arbiln, satış tarihlerini araştırın lütfen.

avatar
5

Daha kötüsünü Son Yılların Marvel’inden başkası yapamazdı. Marvel Evreni Marvel Evreni diye pompalarsanız böyle olur işte:))) Alın size evren. Çok ucuz prodüksüyon ve rezalet oyunculuklar. Müzik yok, duygu yok, konu hiç yok. Salak sapalak bakışları ve abuk sabuk kıyafetleri olan ve de bir halta yaramayan güçlerle donatılmış en bavul süperimsi kahramanlar var. Çok şey yazıp vakit kaybetmeye gerek yok. Hani çerezlik film derizyaa. Onlardan bile değil bence. Zamanıma acıdım :((

avatar
5

Bence yeni altyazıya gerek yok. Altyazı ve filmin kalitesi birebir uyuşuyor. Hatta eminim, Google Translate'in kullandığı yapay zekaya aynı çizgi romanlar verilse bu filmden daha iyisini yapar.

Marvel, çocuk parkı olma yolunda emin adımlarla yürüyor. Her yeni filmle daha kötü olamaz derken, resmen bizi yalanlamak için, daha kötüsünü yapıyorlar. Ama kabul ediyorum suç onlarda değil. Suç, izleyerek hata eden bende.

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.

avatar
2

@Abra, Çocuk parkı yolunda değiller, zaten öylelerdi. Evren yaratmak kolay değil tamam canımda, kahramanların ayarlarıyla o kadar oynadılar ki bozuldu.Örneğin Hulk'un sinirlenince dönüşmesi gibi onu o yapan özelliğin içine ettiler, Her filmde bir kahramanı yüceltip diğer filminde gömüyorlar. bkn: Vision, ilk filminde süpermen gibiydi diğer filmde yumruk bile atamadı. Marvel filmleri 5/7 arası değişen puanlamaya sahip benim gözümde. Daha söylenecek o kadar çok saçmalık var ki, bize sadece dizi gibi izlemek kalıyor. Ben küçükken çizgi-romanlarını okumama rağmen sinematik evrenini sevemedim. İçine fantastik kahramanlar v görsel efektler konmadan da film yapılacağını gösterdiği için bize Joker'e teşekkür ederiz. >>>.DC ile kal<<<<

avatar
3

Sinema da izlemiştim çok güzeldi
makkari ve druig çok iyiydi best couple >>

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.

avatar
1

Çizgi romanı okumadım ama film olarak mitolojik tanrıları anımsattı bana. Hepsinin güçlerinin ve özelliklerinin hep aynı "sacred" ve "celestial" temasında parlak altın renginde olması sıkıcı olmuş. Düşünsenize bir grup sentetik süper insanın özel güçleri var bu ilgi çekiyor ama hepsi temelde aynı temada olunca sıkıyor. Zaten Thena, Gilgamesh ve Phastos'un güçleri yok silah ve alet edevat kullanıyorlar sadece. Özellikle Kingo'nun gücü çok özensizdi. Thena desen Wonder Woman çakması olmuş. Ikaris? Sadece uçup lazer atmak aşırı basit kalmış. Filmdeki en güzel yer Druig'in "Hepimiz liderlerimizin piyonlarız" konuşmasıydı. İzlenir ama X-Men mutantları bundan çok çok daha iyidir.

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.

avatar
0

hocam 4 saat önce bi altyazı gelmiş. Google mıdır acaba?

avatar
0

@canpirci, kırmızı işaretlemişler iyi değil yani. hafta sonuna kadar [email protected] & hasangdr çevirisi gelecekmiş. ilerlemeyi takip edebilirsiniz.

avatar
3

Dendiği gibi altyazı tamamlanmamış ama hızlı girişi, kadro ve karakter çeşitliliği, akıcı gelişimi ve başarılı efektleriyle altyazının kötü olduğu hissedilmiyor bile. Hatta filmin süresini karnım acıktığından fark ettim. Sonda 2 sahne daha var bilginize. Ve homofobikleri triggerlayacak sahneleri de var diyeyim. Baştaki önemli kısmı çevirmemişler. Onun çevirisini spoilera yazıyorum.

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.

İzlemeden önce kadroya bakmamıştım. Selma'yı görmek şaşırttı ve başta mutlu da etti. Anaç ve ağır bir karakter olduğu için mantıken role uyması gerekse de, ben devamlı onun karakterini benimseyemediği hissini yaşadım. Angelina'ysa karakteriyle daha çok bütünleşmiş gibi geldi bana.

avatar
1

bence shang-chi gibi bir olayı vardı beklentiye girmeden izledim gayet hoş

avatar
4

2021’de sinemada izlemeye gidebildiğimiz 5. filmdi. Sinemada izlemenin etkisiyle filmi beğenmiştim. Şu son yıllarda çağımızın büyük derdi olan sjw olayını görmezden gelirseniz izlerken zevkli bir süper kahraman filmi izlemiş olursunuz. Şahsen ben artık alıştım. O yüzden bana çok batmıyor. Çünkü bu saatten sonra yapacak bir şey yok artık. Bildiğimiz Marvel filmlerinde farklıydı. Filmin başka bir havası vardı. Görsel olarak ve CGI efektleri olarak gayet iyiydi. Evren git gide büyümeye devam ediyor. Bu film ile birlikte evrene Eternals, Deviant ve Celestial gibi ırklarda dahil olmuş oldu. Gerçi Galaksinin Koruyucularında bir sahnede bir Celestial göstermişlerdi. Baş kötümüz Thanos’da bir Eternal soyundan geliyor. Bakalım bu yeni karakterlerin sinematik evrene ne şekilde bir katkıları olacak.

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.

avatar
0

Suyunu çıkarmak derler ya öyle birşey artık marvel evreni tasarlıyor olayları kendi yapıyor.
Neyse.Salma hayek varken angelina jolie resmen gölgede kalmış.
10/4

avatar
-9

@111450045, bilmediğin film hakkında neden yorum yaparsın ki? Birde 4 vermiş :))) Sanrsın dünya film uzmanı. Sırf kötüleme amaçlı hesap açıp, yorum yaptığın o kadar belli ki. Neyse.

avatar
1

@Atican, izledim.Hintlinin canavar öldürürken dıkşın dıkşın yaptığını da izledim.Çocuklara hitap eden bu filmin nonoş karakterlerin öpüştüğünüde izledim.Kaliteli güzel olsa zaten söylerdim.Bak site sahibi uğraşmış didinmiş filmi bulmuş getirmiş işimiz yok adamın filmlerine kötü yorum mu yapalım.

avatar
0

@111450045, bu film çocuklar için değil zaten. Daha bunu bilmiyorsun sen. 13+ yaş üzeri bir film bu. Kim dedi çocuk filmi diye? Valla üye olurken isim yazmaya bile uğraşmamışsın. Sırf şu yorumu yapmak için üye olduğun çok belli oluyor

avatar
3

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.

avatar
0

çeviri ile telif aynı anda gelmez umarım

avatar
0

@Tarikbey, telif gelmez. Filmin bluray i çıktı çünkü.

avatar
1

Power Rangers seviyesi bir film

avatar
0

@Melkor, he he power rangers seviyesi. Senin izlediklerine bbakınca neden böyle yazdığın belli oluyor.

avatar
0

@Atican, Marvel ile mi beni ezmeye çalışıyorsun? :D :D

avatar
5

@Melkor, şu Atican'ın yorumlarının sonuna 'taammı' eklesene bak nasıl oturuyor.

avatar
3

@Leftbehind, Nasıl 38 yaşında anlamak zor

avatar
1

@Melkor, kardeşinle hesap açıp bana laf soktuğunuzu mu zannediyonuz siz? ???? Gariplerim benim. Marvel a ezmiyorum. İzlediğin flmler diyorum çocuk. Okuduğunu anla önce.

avatar
1

@Atican, ya Ati istenmeyen tüy gibisin, milletin seyir zevkine karışma bu kadar.

avatar
0

@Melkor, :)))))))))

avatar
0

umarım düzgün çeviri gelmeden telif yemez

avatar
1

Dolu dolu bir filmdi. Marvel, evrenine yeni bir soluk ve yeni bir ekibi incelikle tasarlamış ama konu biraz klasik kalmış. Bazı noktalarda tutarsızlık olsa da görselliği, aksiyonu ve esprisi bol sahneleri beğendim.

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
İyi seyirler.

avatar
12

'Yorumumda filmin güncel durumunu, kitleyle çatışmasını v içerikleri hakkında bahsedeceğim, sadece filme giriş yapacaksan, en aşağıdaki paragrafı okuyabilirsin.'

Film, 5.8 gibi bir IMDb puanı ile açılışını yapmıştı, Eşcinsel öpüşme sahnesi içerdiği için Suudi Arabistan, Katar veya Kuveyt’te gösterime girmedi. Eşcinsellik, bu üç ülkede hala yasa dışı. Disney’in, üç ülkenin hükümeti tarafından sansürlenmesi istendiğinde, şirketin sahneyi kesmeyi reddettiği bildirilmişti. Angelina Jolie bu haber karşısında, insanların nasıl bu kadar 'cahil' olabildiğine inanamadığını dile getirdi. :D

'LGBTİ yaşam tarzını normalleştirmek v aileleri bu konuda duyarsızlaştırmakla' suçlayan ABD merkezli tutucu bir sivil toplum örgütü One Million Moms, Filmin IMDb'deki puanlama bölümüne saldırıda bulundu v filme gitmemek için imza toplayıp boykot başlattılar, dolayısı ile IMDb rank kısmını dondurdu, sonra fanlar araya girdi v orayı ele geçirdiler. O yüzden bu filmde IMDb puanına kesinlikle aldanmayın. 'Tutucular' ortalığı karıştırdı çünkü. Film +13 yaş üstü, v doğada 250 canlıda'da eşcinsellik görüldüğü gibi. asla doğaya aykırı olmadı. Yani dertleri çocukları değil, 'eşcinsellik.'

Şimdi filme geçecek olursak, yok yok ağır gömmeyeceğim. MCU ile filmin tek bağlantısı, isim referansları aynı 2:30luk süresi ile başka bir evrene geciş trailer'ıda diyebilirsiniz. Çünkü filmin derdi, mitolojik kahramanları kullanarak, ekonomisini tüm kıtalara yaymak. işitme engelli v eşcinsel bile yerleştimişler, full paket.

Filmdeki karakterlere yabancı olduğumuz için bir bağ kuramıyoruz, o yüzden aralarındaki duygusallık gereğinden fazlaca eklenmiş v filmin süresini uzatmış bu da temponun çok fazla düşmesine sebep olmuş, CGI v dövüş sahnelerini yeterli buldum. Sadece filmin bizim bildiğimiz o Marvel sinematik evreni ile bir ilgisi yok, öyle bir havasıda yok Deviant v Eternal'ların, neden yaratıldığı kısmı gayet açık. içinde bulunduğu evrene göre gayet mantıklı anlatımı var. Filmde bu yolu seçmiş ama biraz Yan Sanayi ürünü gibi olmuş. Her dövüşten sonra yan yana gelip, fotoğraf pozu vermeleri gülünç v komikti, bir de bazı oyunculuklar çok rahatsız etti. Binlerce yıldır, insanlarla yaşayıp hala Meksika’dan dün gelmiş gibi konuşan Salma Hayek, yüzü heykel gibi olmuş Angelina Jolie v işitme engelli kadının oyunculuğu çok kötüydü. Angelina jolie'nin filmdeki duruşu zaten, 'ben alfayım.' Belki filmden sonra kendini kasmaktan kabız filan olmuştur ya da botox yüzünden bana öyle geldi bilemiyorum. Kadın ağlarken de sinirliyken de huzurluyken de mimikleri ile sadece seksi olabiliyor.

Film, ayrıca yaş kitlesini biliyormuşcasına, hiç bitmeyen bir "hadi komik olalım, en beklenmedik yerlerde espri yapalım" telaşı var. Espri yapıyorlar, aynı suratla izliyorum. Bir de MCU her filminde villain karaktere 10 kişi girdikleri için alıştık artık, dayak yiyince babasını çağıran küçük çocuklar gibi oldular ama bu filmde bunu 'biraz' kırmışlar.

Yapım, son dönem pompalanan 'girl power' ekolünün bir üyesi. Yazan, yöneten kadın, neredeyse tüm teknik ekip kadın. Oscar'ı alıp apar topar bu filme koşan Chloe Zhao türe yepyeni bir şeyler katabilmiş mi? Hayır, Marvel yeni bir şey denemiş mi ? Evet. MCU gibi kocaman bir franchise, birbirine bağlı bunca film varken bir yönetmene sınırsız özgürlük tanınması pek ihtimal değildi zaten de yine de bir kompozisyon işlemeyi başarmış ablamız, ama evrene acemi olduğu için, filmin dağıtım aşamasında, pazarlanabilir isim olması olarak kalmış gibi geldi bana biraz.

Çok mu kötü? hayır. bence izleyin ama bu hikaye v cast uzun uzun duygusal bakışma sahneleri yerine, daha iyisini yapmalıydı. Sadece 'Beğın süpeğır kıhrımın fılimleri izleğğmiyyyoorumm' diyen kitleye ulaşmak için, bir kaç ünlü katarak temayı değiştirmişler biraz. Black Panther, Venom v Captan Marvel izleyip beğendiyseniz, bu onun üstünde bir film. Ben şahsen bir kez daha izleyeceğim.

avatar
7

@Leftbehind, Politik doğruculuk yapacağız diye amputeye kadar gitmişler, dalga geçiyordum sakat koyacaklar diye ve evet onu da koymuşlar, bir tek cücesi eksik kaldı ki yakında onu da koyarlar, bir kişi hem cüce hem zenci hem lgbti hem de kadın olsun, tam Disney'e göre. Black Panther'i de öve öve bitiremediler, halbuki klasik birbirinin kopyası diğer filmlerden farksızdı. Aynı film ama çok iyi, neden? Çünkü içinde zenciler var, güçlü(!) kadınlar var, teknoloji gelişmiş almış başını gitmiş ama kadın halen mızrak kullanıyor, birisi de çıkıp demiyor dalga mı geçiyorsunuz bu ne rezillik diye, sırf bu amaçla üretildiği için kötü zaten, geçmişe bak blade gibi çok iyi bir film serisi, kimse eleştirmiyor, başrolü zenci ama umursayan yok, çünkü o amaçla yapılmış bir film değil. Bunların derdi sorun çözmek değil, sorunları körüklemek, nefreti artırmak, zencileri düştükleri bataklıktan kurtarmak istemiyorlar, dertleri oradan faydalanarak bir şeyler elde etmek.

avatar
2

@Melkor, Seni ayakta alkışlıyorum. Bu arada cüceyi İnfinit war'da Peter Dinklage ile koydular. Dev gibi gösterdiler ama sayılır mı bilmiyorum.

avatar
0

@Leftbehind, ahah yok o sayılmaz, o ırk olarak cüce, Tolkien'inkiler gibi. Mitolojide de var zaten.

avatar
2

@Melkor,

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Benim hiç ümidim yok,Bu arada sinemada aptallık edip Spider Man NWH'u gündüz matinesinde izledim etrafımdaki koltuklara bir baktım hep 12 yaşında çocuklar. Ona da yorum hazırladım ama çok ağır gömeceğim :D Eternals'da biraz sinematografisini kararttıkları için affettim.

avatar
0

@Leftbehind, aşı meselesinden mütevellit sinemaya gidemiyorum, normalde de kalabalıklardan ve çığırtkanlardan uzak olmak için filmin vizyondan düşmesine yakın gece seansına giderim. Buralara düşerse izlerim artık bakalım yorumlarız.

avatar
1

@Melkor, Filmi özellikle sinemada izlemediğine sevineceksin. Sevenler bile ya aslında evet senaryosu çok kötü ama diye mırıldandı iki gün sonra, bu arada kara panter filmine söylediklerinin aynısını uzun uzun açıkladığım bir yorum var ama okuyan yok işte.

avatar
1

@Melkor, knk ben bakarken yoruldum bunu kac dk da yazdin amk

avatar
0

@HüseyinReyiz61 , @Leftbehind Yazdı dostum ben yazmadım.

Eternals 1080p Türkçe Dublaj izle