(1990)

Reklamı Geç 5 saniye kaldı...
Baltimore Üçlemesi Yılı Imdb Puanı Site Puanı
1
1982 7,1 7,3
2
Tenekeciler
1987 6,6 7,0
3
1990 7,2 6,8
Yorum mu yapmak istemiştiniz ?
  • Sadece üyelerimiz yorum yapabilmektedir.
  • Henüz üye olmadıysanız buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilir, zaten üyemizseniz buraya tıklayarak hemen giriş yapabilirsiniz.

Yorumlar

Film Hakkında ... Yorum yapılmış. Bu yorumlara ... cevap verilmiş.

avatar
0

Dublajlıydı, iki saatti ama yine de güzeldi.


Avalon, Musevi göçmen olarak Amerika'ya gelen Sam'in ailesini kurmasını ve ailece yaşadıkları olayları anlatmakta. Bana izlerken Godfather'ı anımsattı fakat tabii oradaki gibi bir gangster ailesi yok ama yine de filmin geçtiği yıllar, dekorlar, kıyafetler, arabalar, aile kavramına yapılan vurgu ve göçmen bir ailenin ortama uyum sağlama, sağlamaya çalışma çabası olarak benzer noktaları anımsattı. Zaten Musevi ve İtalyan ailelerin bu tarz filmlerde gördüğüm kadarıyla aile yaşantısı, yaşam tarzı olarak çok ortak yanları bulunuyor.


Genel olarak yavaş ilerleyen ama o dönemlerin havası ve her göçmen ailenin yaşayacağı sorunları, tutunma ve ortama ayak uydurma çabasını anlatması bakımından sıcak ve hüzünlü bir film olduğunu söyleyebilirim. Yönetmen Barry Levinson, az ama öz film yapan ve filmlerinde belli mekanları, baba-oğul, abi-kardeş ve arkadaşlık gibi belli kavramları anlatmayı seven bir yönetmen ve bu filminde de gördüğümüz üzere anılarından beslendiği de aşikar. Ayrıca izleyenler, Elijah Wood'un hangi yaşta olursa olsun asla değişmediğini de fark edecektir ve tabii "adam olacak çocuk..." sözünü de kendilerine hatırlatacaktır..

Son bir ayrıntı olarak yönetmenin Diner adlı bir filmi de vardır diyelim ve o da arkadaşlık ilişkisini biraz komik biraz buruk noktalarıyla anlatması bakımından oldukça güzeldir. Sitede yok ama admine de buradan bu film için teşekkürlerimizi sunarak fırsatı olursa Diner'ı da sitede görmemizin hoş olacağının ayrıntısını da eklemiş olalım...

Avalon 1080p Türkçe Dublaj izle

Baltimore Üçlemesi 3 izle