(1932)

Ölmeyen Mumya

Reklamı Geç 5 saniye kaldı...
Yorum mu yapmak istemiştiniz ?
  • Sadece üyelerimiz yorum yapabilmektedir.
  • Henüz üye olmadıysanız buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilir, zaten üyemizseniz buraya tıklayarak hemen giriş yapabilirsiniz.

Yorumlar

Film Hakkında ... Yorum yapılmış. Bu yorumlara ... cevap verilmiş.

avatar
0

güzel bir film. 3/4

avatar
2

Böyle klasik korku filmlerini eklemeniz çok takdir edilesi bir durum gerçekten tebrik ederimAdminin Cevabı: teşekkürler daha önce eklenmişti zaten sadece dublajı yeni ekledim :)

avatar
2

Klasik filmlerin tadı bi farklı

avatar
0

illaki Türkçe Dublajlısını arayanlar olucaktır ama bunu bulduğumuza şükredelim beyler bayanlar...
Bu filmi TR altyazılı olarak bulmak bile nimet.
Çok eski ama sıradışı özel filmlerden, bu filmleri günümüzün yada yakın 20-30 senelik döneme göre değerlendirme hatasına düşenler asla bu eski filmlerdeki özel atmosferleri hissedemeyecek (o dönemlere ait özel sürükleyicilik, konular, mekanlar vs...) umarım farklı açıdan bakmayı başarırlar...
Avengers 3 ile birebir eski efsane filmleri karşılaştıramayız ama inanın bir sürü insana göre (bu filmden bahsetmiyorum) bazı eski efsane filmler, yeni çoğu filmden iyidir, peki neden ? yenilerimi sevmiyolar ? o zaman filmden mi anlamıyolar ? hiçbiri ilgisi bile yok, yeni filmleride seviyolar, filmden de anlıyolar, peki neden ?
çünkü bazı insanların algısı diğer bazı kişilere göre farklıdır (bazıları yüksek yada aşağı olarak açıklar ama bana göre sadece farklılık gösteriyor) ne yazıkki bazı kişiler eski yada yeni fark etmeksizin bazı filmlerdeki anlatılmak istenen, yaşatılmak istenen atmosferi (ortamın,sürükleyiciliğin ve geçtiği farklı dünyanın atmosferleri) hissedemiyorlar başka bir değişle anlayamıyorlar. işte BUNDAN DOLAYIDIR ki, bir filme biri süper derken, diğerinin işe yaramaz demesi gibi aşırı uçlarda sonuçlar ortaya çıkar, kimisi iyi der kimisi aynı filme yaramaz der..
insan doğasındaki FARKLILIK NEDENLERiNDEN sadece birini, filmler konusundaki anlaşmazlıkların sebebini açıklamak için anlattım. Anlattıklarımı kesinlikle anlayanlar olucağı gibi (bu kişiler aynı zamanda önemseme olarakda anlamayanlara göre farklılık gösterirler), kesinlikle anlamayacak kişilerde olucaktır (bu kişiler aynı zamanda önemseme olarakda anlayanlara göre farklılık gösterirler)

Bunları nedenmi yazdım, çünkü insanların izledikleri filmi övme hakları vardır, övgüyü dikkate alan kişiler izlediklerinde kendi kararlarını vericeklerdir (izlemeyi seçmeleri kendi kararları ve övgüden dolayı izleme şanslarını kaybetmezler) ama film işe yaramaz, tavsiye etmiyorum diye söylemeye kimsenin hakkı yok bence.

neden ? çünkü birileri o açıklamaya inanırlarsa, algı farklılığından dolayı belkide sevicekleri bir filmden olucaklar (belkide hayatımda en sevdiğim film diyecekleri bir filmden olucaklar) o yüzden kötüleyerek kimsenin kimseyi etkileme hakkı yoktur bence (aşırı derecede insan haklarına inanan ve savunan bir kişiyim ama son derece mantıklı sebeplerini anlattım umarım demek istediklerimi anlayan birileri zaman içinde sayfaya bakıcak insanlar arasından çıkar) bu insanlar arasındaki sadece küçük bir sorun,

insanların çok daha büyük sorunları var, isterlerse ama gerçekten isterlerse çoğunu çözebilirler ama bazılarını asla, yinede çözme ihtimali olanlarında çoğunu çözemeyecekler, çünkü ortada kişiler arası filtrelerden dolayı kaynaklanan büyük bir anlaşmazlık var. mesela birine iyilik için birşey hatırlatın, bu karşıdaki kişinin kişisel algı filtresi ile iyide algınabilir yada insanların bana akılmı veriyor bu, kimki vs... diye devam eden düşmanca tavırlara sebep olabilir, bunları sağlayan o kişinin kişisel filtresi yani algı filtresi. hayat sistemine dair bu kadar şey yazmam hataydı ama son birşey, kişisel algı filtresi sürekli an ve an güncellenir, bir kişi yapılanlara hep aynı şekilde karşılık vericek diye bir kural yok bunun sebebi kişisel algı filtresinin an ve an güncellenmesi.

bu anlık güncellemenin bazı kategorileri var ve sayıları inanılmayacak kadar çok mesela dışarıdan geçen birine baktığı sırada eğer aklına geçmişle ilgili bir detay geliyorsa, o detayın etkisi yada gelecekle ilgili bir düşünceyi tetiklemesi, çeşitli değişik konulardaki morali , aşk hayatında mutlu olup olmaması, yakın zamanda şansının endeksi, iş durumları, para durumları, dış çevredeki sayılma oranı,anlaşılma oranı,sevilme oranı vs.. aynı şekilde yakın çevredeki sayılma oranı,anlaşılma oranı,sevilme oranı vs... vs.... daha bir dünya detay sonucunu anlık olarak hesaplar kişisel algı filtresi, bundan dolayı kafa dengi insan bulmak zordur (ilk etapta kolay sanılır ama çok iyi anlaştığını düşünmesine sebep olan konu dışındaki başka konular ortaya çıktıkça aslında ne kadar farklı düşündüğünüzü görüceksiniz, kafa dengi tanıdıkları olanlar aslında çok büyük yanılgı içindeler, pek çoğu bir sürü sebepten dolayı farklı konularda farklı düşündüğünü kafa dengi arkadaşım var sanan kişiden saklar)
neyse hayat sistemine dair çok şey yazdım bunlara yetkim yoktu ama içim rahat insanlık bunu sadece "bu neyin kafasını yaşıyor" yada "kendini ne sanıyor" şeklinde yada bunlara benzer tanımlamalar ile tanımlayacaktır. ne bu sayfaya nede diğer yerlere bu kadar yazmamalıydım ama oldu, bundan sonra bu kadar yazmazsam sorunda kalmaz. sana kolay gelsin Admin kardeş, işin zor çünkü kendi kendini yada bir başka değişle kendi kendinizi, yine kendinizin seçtiği bir zorunluluk rutini girdabına kaptırdınız, ki bu sizlerin seçimiydi.. iyi yaşamlar, son birşeylerden son bir tane, hayattaki en önemli şey sağlıktır, sana bir dost tavsiyesi yaşına gücüne güvenme sakın çünkü ilerde zaman gelir yaşına ve gücüne güvenerek es geçtiğinin şeylerden dolayı gücüne ihtiyaç duyarsın ama eskisi gibi değildir, demek istediğimi anladın büyük ihtimal. sağlığınıza dikkat ederseniz çoğu şeyin ihtimali olabilir ama dikkat etmezseniz çoğu şeyin ihtimali bile olmaz.
Sağlığınıza dikkat edin iyi insanlar.... iyi yaşayın.... ve unutmayın er yada geç herkes, ailesinin ne kadar önemli olduğunu zamanlar anlayacak... (sevsede sevmesede, nefret etsede etmesede)

avatar
0

ferid bizde sana güldük. Cahilliğin güldürdü bizi. Şunu hiç unutma; o insanlar o zamanlar sonsuz imkansızlıklara rağmen o filmleri çekmek için emeklerini esirgeselerdi, bugün sinema diye bir sanat olamazdı.

avatar
0

Bunun Türkçe Dublajını Bulabilirmisin Admin Kardeş? :D

avatar
0

su an izliyorum ve tavsiye etmiyorum hic kimseye cikiyorum filmden

avatar
0

iyi aksamlar ya arkadaslar bence bu filmin zamani gecmis 1932 de yapilan bir film o zamanlar kaliteli ola bilir simdi degil ben bu filme sadece gulmek icin bakicam sagolsun adminimiz iyio kotu demeden her filmi koyuyor sitesine bizde begenip izliyoruz

avatar
0

Gerçekten helal olsun boyle bir 1932 yılındaki film ilk defa izliyicem sayenizde gerçekten cok teşekkür ederim emeğinize sağlık

avatar
0

yönetici haklı beyler, dağılın

avatar
0

Hocam bu tür filmlerin türkçe dublajını da verseniz rica etsemAdminin Cevabı: bunu bulduguna şükretseniz iyi olacak bence :) benden başka birisinin ekleyeceğini düşünmüyorum bile

The Mummy 1080p Altyazılı izle