(2017)

Kutsal Geyiğin Ölümü

Reklamı Geç 5 saniye kaldı...
Yorum mu yapmak istemiştiniz ?
  • Sadece üyelerimiz yorum yapabilmektedir.
  • Henüz üye olmadıysanız buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilir, zaten üyemizseniz buraya tıklayarak hemen giriş yapabilirsiniz.

Yorumlar

Film Hakkında ... Yorum yapılmış. Bu yorumlara ... cevap verilmiş.

avatar
2

Bu bir yeni yunan dalgası, yunan mitolojisinden beslenen güncel öykülerle distopik yönetmenin eleştirel bakış açısını arşa çıkartan metaforik karmaşık, kendine has şekilde yorumlanmış filmi izlerken donuklaşmamak mümkün değil, soru işaretleri bırakıyor çünkü bu bir Lanthimos filmi. Ses, ışık, kamera, oyunculuklar tekinsizliği harika yansıtmış. Burada Colin Farrel çok başarılı.

avatar
1

Tamamen psikolojik gerilim filmi. Güzel işlenmiş ama spoiler içinde verdiğim sebeplerden dolayı bana hitap etmiyor. Gerilim dışında beklentileriniz varsa, size de hitap edeceğini düşünmüyorum.

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.

avatar
1

filme isterseniz çok anlam yükleyebilirsiniz, ben o şekilde yapmayacağım biraz daha basitleştirip anlatacağım ki izlensin, çünkü güzel film.

- süresi biraz uzun olmuş, konuya giriş uzun,
- filmde gerilim yok ama gizem filmin sonunda da kendini koruyor,
- modern dünyadaki bir lanet nasıl naif bir şekilde anlatılır çok iyi,
- oyunculuklar çok iyi,
- film durağan ilerliyor ve durağan bitiyor,
- cinsel içerikli sahneler ve konuşmalar az da olsa var ama tam var,
ben çok beğendim tavsiye edilir.

avatar
0

a24 ün filmlerinin tadı bir başka oluyor,bujda onlardan biri.

avatar
3

Böyle bir senaryo nasıl bu denli delice işlenebilir, bunun dersini vermiş adeta Giorgos Lanthimos. Her filminde üstüne koyarak ilerliyor, bunu da bu filmde görmüş olduk. Filmin kamera açıları, diyalogları, müzikleri, hissiyatı insanı o kadar tuhaf ruh hâllerine sokuyor ki bir ara heyecandan, tedirginlikten dudaklarımı kemirmeye başladığımı fark ettim. Filmi izlerken diyorsunuz, yahu rahatsız edici bir hava, bir gariplikler var bir şeyler ters gidiyor ama karakterlerin sakinliğinden siniriniz bozuluyor. Acaba şimdi ne olacak diye diye filmi bitiriyorsunuz.
Son olarak, bu filmin herkese hitap etmeyebileceğini, rahatsız edici bazı sahnelerin de olduğunu söyleyerek meraklılarına tavsiye ediyorum.

avatar
0

1 puan vermişim, benim tarz filmlerden hoşlananlar, bundan hoşlanmaz

avatar
2

Filmin insanı rahatsız eden manyakça bir tarafı var. Garip repliklerin üzerine inşa edilmiş son derece eksantrik bir yapım. Apayrı karakterler yaratılmış. Filmin birçok farklı yoruma müsait olduğunu düşünüyorum. Kısacası film başka bir frekansta ve ancak o frekansınızı açarsanız daha net anlayabilirsiniz. Benzer tür 'Mother! (2017)' anımsattı bana.

avatar
1

filmin sonunda olan biteni açıklayan bir sahne olmalıydı, havda asılı kaldı...

avatar
3

izledikten sonra uzun süre unutulmayacak bir filmdi bence.Zaten yönetmenin çok değişik bir kafası var herkese hitap etmeyebilir ama bi şans verin derim

avatar
2

filmin degisik bir konusu vardi ustalarda rolunu cok iyi yapinca bence iyi bir film cikmis ortaya ayni sey bizde yasansa heralde martin sag kalmazdi :) emegine saglik admin kardesim cok iyi filmdi tsk ederim ..

avatar
1

Cok guzeldi.IMDb puani dusuk

avatar
1

Unutamayacağım bir filmdi. Yalnız film herkese hitap edecek bir film değil. 10 dakika izleyin sarıyorsa devam edin. Aksi halde filmin 10 dakikası neyse tamamı da o.

avatar
2

euripides'in politik hırsın çirkin yüzünü gözler önüne seren tragedyası ile edebiyata maloldu.
truva savaşına katılan yunan krallarından en güçlüsü agamemnon ve kraliçe clytaemnestra'nın kızıydı.
öyküsü:
gözünü kan bürümüş kral menelaus (helen'in kocası), kahin kalkhas'ın kışkırtmasıyla kardeşi agamemnon'u truva seferine çıkacak yunan donanmasına rüzgar sağlamak amacıyla öz kızını artemis'e kurban etmeye ikna eder.
zavallı kız annesiyle birlekte bulunduğu mikeneden çok sevdiği babasının mesajını alarak döndüğünde katledilir (bir başka anlatıda artemis'in son anda bir geyikle değiştirerek kızcağızı kaçırıp hayatını kurtarmaktadır)
clytaemnestra kızının katlini hiç bir zaman kabullenemez. iphigenia'nın ardında bıraktığı kin ve keder kanlı bir aile trajedisine sebep olur. önce clytaemnestra'nın kralın kuzeni aegisthus'u baştan çıkararak kızının intikamını savaştan zaferle dönen agamemnon'u öldürerek alır, sonra da mikene'ye kaçarak orada saklanan sevgilileri bulan kralın oğlu orestes'in hem öz anasını hem de sevgilisini katleder.

avatar
0

@YsFgKkY, agemennon truva prensi tarafindan truva savasinda öldürüldü kitaplar bu yönde yazar zaten filmdede aynisi oldu . kendi kizini bile katleden baskasina ne yapmaz bu yunanlilar bizimle komsu oldugu sürece Türkiye hic bir zaman güvende olmicakdir .

avatar
1

@YsFgKkY, Lanthimos'u çözebilen biriyle her gün karşılaşmıyor insan. İlk kez yorumunu okuduğum birine, yalnız olmadığımı hissettiğim için sarılmak istedim.

The Killing of a Sacred Deer 1080p Altyazılı izle