Reklamı Geç 5 saniye kaldı...
Yorum mu yapmak istemiştiniz ?
  • Sadece üyelerimiz yorum yapabilmektedir.
  • Henüz üye olmadıysanız buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilir, zaten üyemizseniz buraya tıklayarak hemen giriş yapabilirsiniz.

Yorumlar

Film Hakkında ... Yorum yapılmış. Bu yorumlara ... cevap verilmiş.

avatar
3

Entelektüel kaygıların olması bana hep yapay gelmiştir ama siz gözden kaçırmayın bu filmi. Özellikle, keşke bir ofiste çalışsam dileği tutuyorsanız, 'ama' diye eklemek zorundayım, filmin unuttuğu bir şey var o da hangi işi yaparsan yap insanla uğraştığındır. Dünyanın varlığından bile haberi olmadığı, unutulan bir yerde bir benzin istasyonunda gece kasıyerliği yapan birinin filmi daha inandırıcı gelebilirdi bana.

İktidar, itaat, erkek hegemonyası,otorite, angaryacılık, yalnızlaştırma, istismar, hiyerarşi v mobbingin işlendiği, mesafeli, soğuk, gerilim olmamasına rağmen izlerken gerildiğiniz filmlerden. Yani yönetmen gerçeği sıkıcı göstermek için sinematografisini bile gri yapmış.
Filmde, patronun hiç görülmemesi tamamen metafor, ulaşılamaz, eleştirilemez denmek istenmiş.Beyaz yaka işlerin cezbedici bir yanı olmadığını işin arka tarafına ayna tutulduğunda gayet stresli olduğunu (aşağıdaki hatunun da dediği gibi) Julia Garner harika bir performansla göstermiş. Filmin, 87 dk olmasına karşın, üç saat sürmüşçesine tüm yükünü omuzlarınıza bırakıp bitiveriyor. Kimse kimseyi kurtaramıyor, işin fenası ortada kurtarılmak isteyen birilerinin olup olmadığı da meçhul.

Günümüz modern iş dünyasında tutunabilmek için; ya ahlaksız bir çalışan, ya da ahlaklı bir aç olmak dışında insanların seçme şansının kalmadığını gözümüze soktu film. Ben ikisini de gıcığım, sanırım o yüzden hala işsizim..

avatar
3

Despot bir patronla, beş haftadır çalışan asistanın, bir gününe şahit oluyoruz.

Beni arada bırakan filmlerden biri oldu. Yalın anlatımı ve seyircinin zekasına terkedilen noktaları sevmeme rağmen, kurgunun zayıflığı veya hepimizin o yoldan geçmiş olduğumuzun verdiği “bu da dert edilecek konu mu?” hissiyatı rahatsız etti.

Julia Garner rolün hakkın vermiş. Her anda, işinden nefret etmesine rağmen, ‘tahammül ediyorum’ maskesini çok iyi giymiş. Rolü o almasa, ‘mimiksiz’ Kristen Steward ikinci tercihleriydi muhtemelen :)

avatar
0

@Elifwashere, ya nerdesin nerde? kendi kendime konuşuyorum yorumlarda kaç gündür.

avatar
0

@Leftbehind, Hakikaten nerede? Bir gitti pir gitti.

avatar
2

@Azazello, arada izlenilen filmlerden zevk almak için böyle boşluklar veriyor o, ya da dizi biriktirmiştir sezon kapatıyordur, belki de sadece makyajını tazeliyordur, ihtimal çok Ozan :D

avatar
2

@Leftbehind, yeni projeye atandığımı düşünürken, aslında bildiğin o projenin üstüne atılmışım:D ay sonuna kadar net hızı 1 bölüm dizi izlemeye yetmeyen yerden kurtulmak için (afedersin) eşek gibi gece gündüz çalışıyorum lol

avatar
1

@Elifwashere, iyi buralardasın. Hayatımda ilk defa bir film sitesinde birinin başına bir şey geldi mi diye düşündüm.Yorumumda dediğim gibi gel benim gibi 'ahlâklı bir aç ol' vaaaaaaaa
iş stresini alması için; https://www.youtube.com/watch?v=q9fiSHCl5KQ&ab_channel=EmbassyofMusic

avatar
0

senaryo ve oyunculuk bence yetersiz kalmis . emegine saglik admin kardesim ..

avatar
1

@erdem-ch, hiç mi yayıncının yapımcının emeği yok Erdem ?

avatar
1

@Leftbehind, yayinci admin yani onada tsk ettik ötekilerini pek tanimadigim icin gerek duymadim diyelim .. :)

The Assistant 1080p Altyazılı izle