(1985)

Kral Süleyman'ın Madenleri

Reklamı Geç 5 saniye kaldı...
Allan Quatermain Yılı Imdb Puanı Site Puanı
1
Kral Süleyman'ın Madenleri
1985 5,3 4,5
2
Allan Quatermain ve Kayıp Altın Şehri
1986 4,6 5,0
Yorum mu yapmak istemiştiniz ?
  • Sadece üyelerimiz yorum yapabilmektedir.
  • Henüz üye olmadıysanız buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilir, zaten üyemizseniz buraya tıklayarak hemen giriş yapabilirsiniz.

Yorumlar

Film Hakkında ... Yorum yapılmış. Bu yorumlara ... cevap verilmiş.

avatar
0

tamamen ırkçı, kendi dışındaki uygarlıkları barbar gibi gören ve gösteren, amatör çekim sahneleri ve oyunculuğu ile dolu, klasik batı ukalalık ve budalalığını en net biçimde ortaya koymuş bir şaheserdir kendisi. filmde kral süleymanın madenleri ile ilgili dikkate değer hiç bir ayrıntı yada olay yok. Film sadece kendikleri dışındaki yaşamların medeniyetlerin adeta hali budur dermişçesine çekilmiş. Harrison Ford'un kamçılı adam çekimlerinin kamera arkası bile bu filmden daha değerli. Yazık.

avatar
0

Sharon Stone un alev topu olduğu zamanlar

avatar
1

Maceraperest, yetenekli, mitleri-coğrafyayı-arkeolojiyi-tarihi iyi bilen, zeki, gözü pek, silahı iyi kullanan karakter tipini ilk kez 1885 yılında dünya edebiyat literatürüne kazandıran ''King Solomon^s Mines'' (ülkemizde Hz. Süleyman^ın Hazineleri adıyla satılıyor) romanının 100. yılı anısına yapılmış ve o döneme uyarlanmış bu filmi beğendim. Sahneleriyle bu türdeki kendisinden sonra gelen bir çok filme esin kaynağı olması, oyuncuların içten oynamaları, yer yer komiklikler, sahnelerin doğallığı sevmemi sağladı (8,5/10) Bu değerli seri için çok teşekkürler sayın admin.

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.

avatar
1

nostalji olarak keyifli bir film.

King Solomon's Mines 1080p Altyazılı izle

Allan Quatermain 1 izle