(2009)

Annemi Öldürdüm

Reklamı Geç 5 saniye kaldı...
Yorum mu yapmak istemiştiniz ?
  • Sadece üyelerimiz yorum yapabilmektedir.
  • Henüz üye olmadıysanız buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilir, zaten üyemizseniz buraya tıklayarak hemen giriş yapabilirsiniz.

Yorumlar

Film Hakkında ... Yorum yapılmış. Bu yorumlara ... cevap verilmiş.

avatar
2

Bügün ölsem ne yaparsın anne?
Yarın ölürüm oğlum. İzlenir

avatar
0

Bu film eklenmiş sonundaaaa çok önce izleyip çok etkilenmiştim tekrar izleyeceğim

avatar
2

Bekar bir anne ile oğlu arasında geçen ve çoğu hararetli diyaloglardan oluşan depresif bir film. Böyle filmleri izleyince bir çocuğun huysuz, asi ve dikbaşlı olma sebebinin anne ve babanın ilgisizliğinden kaynaklandığını açıkça görebiliriz. Böyle bir ortamda büyüyen her çocuk eşcinsel olacak diye bir kaide yok fakat filmde buna gönderme yapılmış ve bunu biraz gereksiz ve saçma buldum. Nerede problemli bir ailede büyüyen birey var, ona direkt 'eşcinsel' damgasını yapıştırarak lense etmek ve bunu dünya sinemasında yoğun olarak görmek sıkıcı gelmeye başladı. Ayrıca puanı epey yüksek bulduğumu söylemeden geçemem.

avatar
1

@ayyuka, ''Böyle bir ortamda büyüyen her çocuk eşcinsel olacak diye bir kaide yok'' cümlesinden tek anladığım, böyle bi' ortamda yetişen bir bireyin eşcinsel olmaya yönelim(sanki böyle bi' gerçekliş varmış gibi) gösterme ihtimalinin olmasını varsayman. Filmin yönetmeni olup boşrolü oynayan Xavier Dolan, eşcinsel bi' birey olarak eşcinselliğin ailede problemlere yol açtığını düşüneceğini sanmıyorum. Filmlerinde kendi imzasını taşıdığı gibi fikir ve duyguları da açık şekilde paylaşmadan, kullandığı yöntemlerle çok güzel aktarıyor, filmlerini güzel yapan da bu zaten. Sanırım siz bu arada kayboldunuz ya da eşcinselliği çevrenin etkisiyle oluştuğunu sanıyorsunuz..

avatar
0

@maurice, Yönetmen kimdir, necidir orasını bilemem ama farkındaysanız zaten ben de sizinle aynı şeyi ifade etmişim. Filmde bir birey var ve tedavi sürecinden geçiyor. Problemli bir ailede büyüdüğü için eşcinsel yönelim gösterdiği öne sürülmüş. Yani filme göre 'düzgün' bir ailede büyüseydi hetero birey olacaktı (!) Bunun savunulacak bir tarafı yok elbette. ''Böyle bir ortamda büyüyen her çocuk eşcinsel olacak diye bir kaide yok'' cümlemde anlatmak istediğim buydu.

avatar
0

@ayyuka, Filmi hatırlamıyorsunuz sanırım çünkü bi' tedavi süreci geçmiyor dizide, anlamadığım kısmı ''Problemli bir ailede büyüdüğü için eşcinsel yönelim gösterdiği öne sürülmüş'' ifadesini çıkaracak bi' durum yok filmde ve özellikle yönetmenin bakış açısı ya da yansıttığı bu değil. Dediğinizi anlıyorum ama aktarma biçiminiz, seçtiğiniz kelimeler alındırıcı ve yanlış yönlendirmeye açık oluyor.

avatar
0

@maurice, Filmi aylar önce izlemiştim ve hatırladığım kadarıyla eşcinsel karakter psikolog yardımı alıyordu. Oradaki danışman böyle bir ifade kullanmıştı diye anımsıyorum, ondaki bu yönelim farklılığının ailedeki çekişmeden kaynaklandığını öne sürmüştü ya da her neyse... Film benim için çok önem arz etmediği için unutmuş, yanlış hatırlamış da olabilirim.

J'ai tué ma mère 1080p Altyazılı izle