(1997)

Reklamı Geç 5 saniye kaldı...
Yorum mu yapmak istemiştiniz ?
  • Sadece üyelerimiz yorum yapabilmektedir.
  • Henüz üye olmadıysanız buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilir, zaten üyemizseniz buraya tıklayarak hemen giriş yapabilirsiniz.

Yorumlar

Film Hakkında ... Yorum yapılmış. Bu yorumlara ... cevap verilmiş.

avatar
1

Hani bazı filmler vardır, kendisi kötü olsa da oyunculukla kurtarır... İşte bu film onlardan değil! Film kötü, oyunculuk kötü, senaryo kötü, anlatım, kurgu kötü, kötü de kötü. Diyeceksiniz ki "Filmde hiç mi iyi bir şey yok?" Var, bitmesi! Aman uzak durun!

avatar
0

Gerçekten de insanın sinir uçlarıyla oynayan bir film, ya beğenirsiniz ya da acilen kapatırsınız, film tekniği olarak hakkını yemeyelim gayet iyi..

avatar
-9

Admin hep mi sacma si**m filmler paylasilir dogru duzgun filmler koy kardes

avatar
2

@Chucky, her şeye yüzeysel mi bakiyorsunuz siz. Film saçma gibi gorunuyor. Anlamsız boş ve gereksiz gibi görünüyor ama biraz zihin yormak ve anlam aramak lazım. İllaki genelgecer bir anlamı olmasına gerek yok. Size özel bir anlamı bile olabilir. Yönetmen filmi umumi kitleye değil bireyin kendi kişiliğinin içerisine bir gönderme yaparak hazırlamış. Siz bundan ne anlam çıkarabiliriz değil de ne anlam çıkarabilirim diye dusunun ve tekrar izleyin derim. Zaten insanın bireyselligi iç dunyasinin karmaşıklığı ruh tasvirlerinin tamamıyla gerçekçi yapılamaması kişilerin de iç durumunun karışık ve saçma olduğundan ötürü. Filmde bu yüzden mantık aranmamali.

avatar
4

@Chucky, Herkes senin zevkine göre mi hareket edecek. Sevmediysen düşük puan ver geç karşıya.

avatar
3

@Chucky, Admin senin babanın uşağı mı ?

avatar
2

@Chucky, su sitede ne ararsa herkes kendi zevkine göre filmleri bulabiliyor hem alt yazi hemde türkce onu gec filmdeki oyuncularin biografisi oynadigi filmlerin hemen hepsini bulabiliyorsun bu kadar kaliteli siteyi avrupada bile bulamazsin emin ol ben göremedim olanlarda parali zaten . adamlar surda bi nevi amme hizmeti yapiyor paran cebinde kaliyor su yazdigina bak kisaca senin gibi düsünen ergenler bu kadar kaliteyi emin ol haketmiyor .

avatar
2

@eminmaden, bence çok sığ bakıyorsun. Bir anlam cikaricaksak bu bı çöp poşeti dahi olabilir. Önemli olan insanın hayal gücünün ne kadar geniş olduğu. Evet butun bu anlamları bu filmden cikardim bunu anlamani da bekleyemem su yorumundan sonra zaten. İnsan birşeyi anlayamiyorsa ya saçma olduğunu düşünür ya da yanlış. Hiçbir zaman kendisinin anlayamadığını düşünmez. Bence olaylara iki taraflı bakmalısın. Kitap kitaptir film filmdir. Kitaplarin bişey öğretmesi filmlerin bişey ogretmiycegi anlamına gelmez. Şöyle düşün bı adam kadınlara hep seks objesi olarak bakarsa kadınların ruhunun derinliklerine giremez ve onun için sadece bı zevkten ibarettir. Sende film izlerken böyle düşünüyorsun ve böyle görüyorsun. Bir şeyi saçma bulduysan bu senden de kaynaklanabilir unutma :)

avatar
2

@eminmaden, ben bişey anlamadım yazdıklarından anlamaya çalışıyorum ama yazdıklarının benim düşüncemi çürütecek yanını bulamadım. Belki hata bende bu konuda kusura bakma. Ama şunu soyliyim anladığım kadarıyla. Kitap kitaptir film filmdir. Kitaptan çok şey öğreniriz filmlerden de çok şey öğreniriz. Sen filmlerden hiçbir şey öğrenemedim demişsin ama bende ne yasadiysam filmlerde de aynı şeyleri görüyorum hep ortak şeyler veya yasamadigim şeyleri o filme benzer şekilde yaşıyorum. Ve bazen olaylarda aklıma gelmeyen şeyler filmler sayesinde geliyor bu şekilde daha çok gelisiyorum. Sen de eminimki biseyler yaşadın ama bunları oturup dusunmedigin için filmler sana yabancı geliyor. Halbuki biraz dikkat edersen hayatlarımızın filmlere ne kadar yakın olduklarını görebilirsin. En en en basitinden sen bı olay yaşarsın bir bakarsın aynı olayı filmde de görmüşsün. Bu en basiti. Ayrıca filmler uzaydan gelmiyor. Filmleri yapan insanlar. Ve her yönetmen yaşadığını düşündüğünü hissettiğini gördüğünü bildiğini gösterir filmlerde. Sende bir yönetmen olsaydın böyle yapardın haksız miyim. Filmlerin çekilme amacının sanat ve para olduğunu düşünüyorsun ve kitapları savunuyorsun. Bende bı kitap okuyucusuyum ama ikisini karıştırmiyorum. Düşün yemekle tuvaleti kiyaslayabilir misin. İkiside farklı şekilde seni tatmin eder. Kitapla filmde böyle. Sanat hem sanat için hem halk icindir. Para için değildir. Film bir sanattir. Hem gösterir hem öğretir. Kitapta para kazandırır sonuçta. Ayrıca farzedelim film para için yapılıyor. Ne fark eder. Sen sana düşeni yap izle ve düşün. Para kısmı yönetmeni ilgilendirir. Ki bu da sorun değildir. Emek verip güzel bir film çekiyor. Bunu hem zevkle yapıyor hem de meslegini devam ettiriyor. Bu dönemde bir çok insan sevdiği mesleği yapamıyor maalesef.

avatar
2

@eminmaden, zaten insan karmakarışık bir varlıktır. Bazen olaylar trajik şekilde insanı kendine cekebiliyor. Büyük bir travma geçirdiğini insan anlayamıyor. Bazen şok oluyor bazen başka bişey. Bunu günlük hayatta algılayacak kadar sağlıklı olamıyor bazı dönemlerde insanlar. Bu yüzden stres bozukluğu yaşıyor. Hırslar arzular tatmin edilemeyen hayaller insanları bu hale getirebiliyor. Bu tarz olaylar kişiye ya rüyalarında ya hayallerinde ya herhangi bir kişilik bozukluğunda ya sosyal ortamlarda ya insan ilişkilerinde veya başka bir şekilde ters tepiyor. İnsan beyni her zaman düzenli bir şekilde yürümez. Ve sonunda beynindeki varsayımları ya da başka herhangi şeyleri yüzeye çıkar ve intihar, kavga, öfke, hastalıklar veya başka şeylerle kendini gösterir. Mulholland drive bundan bahsediyor. Ayrıca yönetmen zaten bizim çabucak anlamamızı istemiyor. Eğer çok çabuk cozersek bu film insan beyninden farklı bir konuyu isliyor olur. Çünkü insan beyni de bu film kadar karışık ve çıkmaz da. Umarım açıklayıcı olmuştur. Amacım sadece senin onyargilarini ya da adına ne diyorsan onu yıkmak. Amacım düşüncelerini güzelleştirmek. Tamamen dostça. İnsan kırkayak filmini izlemedim. Konusuna bakmistim.İzlersem yorum yaparım. Ama eminim ondan da anlam çıkarılabilir. Mesela insanların ne kadar alcalabilecegi gibi

avatar
2

@eminmaden, her yorumu takip etme fırsatım olmuyor maalesef ama Sana ne kattığımi görmeyi çok istiyorum. İleriki zamanlarda herhangi bir filme yorum yaptığında okumak isterim. Ayrıca senin bahsettiğin seyircisi az olan filmleride bilmek isterim. İnsan kırkayak filmini de psikolojimin dayanabilicegi bir zaman izliycem. Sana da iyi seyirler.

Gummo 720p Altyazılı izle