(2021)

Büyük Özgürlük

Reklamı Geç 5 saniye kaldı...
Yorum mu yapmak istemiştiniz ?
  • Sadece üyelerimiz yorum yapabilmektedir.
  • Henüz üye olmadıysanız buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilir, zaten üyemizseniz buraya tıklayarak hemen giriş yapabilirsiniz.

Yorumlar

Film Hakkında ... Yorum yapılmış. Bu yorumlara ... cevap verilmiş.

avatar
4

Filmin içinde rahatsız edici derecede ön erkek çıplaklığı var, İlk sahnesi ile zaten film sizi uyarıyor. ''Cinsel yönelimin bir suç olmadığını'' düşünen açıklı fikirli bir izleyici veya homofobik bir birey değilseniz eğer, mutlaka izlemeni öneririm.

Çünkü; Nazi rejiminden sonrası Almanya'da eşcinsel insanlara uygulanan baskının v nasıl davranıldığını anlatan, o tarihin bu kısımlarından habersiz olanlar için bildiğim kadarı ile çekilmiş ilk film. Neden ilk dedim? Çoğu hapishane filmi, eşcinsel aşk gerçeğini kabul etmez. Hatta bu durumu görmezden gelir yada komik sahnelere bağlayarak geçiştirir. Bu film realist olduğu için bir çok yapımdan ayrılmış, sıyrılmış v hiç korkmamış.

Psikolojik – dram tarzı sevenler ilk bir saati sabırla izlemenizi tavsiye ederim. Daha sonra sinema tarihinin en sıcak sarılması olarak geçecek sekansı göreceksiniz. Filmin hikayesi farklı zaman çizelgelerinden ilerlemesine rağmen, baş rol Franz Rogowski harika bir performans sergilemiş. Hatta filmin kusuru yoktu diyebilirim. Film kesinlikle Oscar'a aday olacaktır.

Bedensel olarak kalsanız da, zihinsel olarak kaçmak için, hapishanenin soğuk zeminlerinden v kimsesiz zulümlerinden birazda olsa uzaklaşmak için, aşkımı seçerdiniz, yoksa uyuşturucuyu mu? Bence bu yüzden filmin afişi de çok akıllıca hazırlanmış. Özgürlük yalnızca bir yanılsama mı, demeyi de ihmal etmemiş..

avatar
2

Film iyidir kötüdür, Oyunculukları şöyleymiş, yönetmeni böyleymiş vs. bilmiyorum, Seyretmedim ve seyretmeyeceğim ancak şu kadarını söyleyeyim i*bne filmleri görmekten gına geldi. Pasa eşcinsel filmleriini sürekli dünyaya pomplayan ve tüm bu SAPIKLIKLARI günlük hayatın bir parçasıymış gibi hayatlarımıza BİLİNÇLİ ŞEKİLDE yerleştiren KÜRESELCİ SAPIKLARIN KONTROLÜNDEKİ Netflix ve Hollywood'dan da fena halde gına geldi. Şimdi buraya "herkesin yaptığından sana ne" diyecek anlayışsa resmen midemi bulandırıyor ve onlara söylüyorum bunu "Gidin ne halt yiyecekseniz evinizde yiyin ama buraya gelip milleti HOMOFOBİK OLMAKLA SUÇLAYIP, PİSLİKLERİNİZİN REKLAMN YAPMAYIN" Ve son olarak, her ne hikmetse bu tarz EŞCİNSEL filmleri de ödüle boğuluyor, tuhaf değil mi...

Große Freiheit 1080p Altyazılı izle