(2019)

Sama İçin

Reklamı Geç 5 saniye kaldı...
Yorum mu yapmak istemiştiniz ?
  • Sadece üyelerimiz yorum yapabilmektedir.
  • Henüz üye olmadıysanız buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilir, zaten üyemizseniz buraya tıklayarak hemen giriş yapabilirsiniz.

Yorumlar

Film Hakkında ... Yorum yapılmış. Bu yorumlara ... cevap verilmiş.

avatar
1

Normalde hemen hemen aynı görüntüleri filmlerde izlerdik ama bu defa boyaların yerini gerçek kan almış, dekorların yerini bombalarla tahrip edilmiş sokaklar almış. Suriye'deki olayların iç yüzünü merak ediyorsanız, dışarıdan değil de içeriden bir gözle olayları tüm çıplaklığıyla aktarmak adına başarılı bir belgesel olduğu için öneririm.
Takıldığım noktaysa hadi ilk çocuğu yaptınız, yarınınızın bile meçhul olduğu bir dünyada hele de başka bir ülkeye sığınıp da niye ikinci çocuğu doğuruyorsunuz? Bunu bir türlü kabullenemiyorum.🤦🏻 Rusların da Amerikalılardan pek farkı olmadığını bir kez daha görmüş olduk. O Ruslar ki “ups pardon” ayağına yatıp 33 askerimizi şehit etmişlerdi. Çoluğun çocuğun üstüne bomba yağdırırken gördüğümde şaşırdım, desem yalan olur.

avatar
2

Hadi ordan!! Yayılmacı emperyalistlerin seni sömürdüğü gibi senin de bizi sömürmene izin vermeyeceğiz Sama'nın annesi. Afiş zaten bu ajitenin somutlanan belgesi gibi. Sen selefi vahabi bir refleksle işid ve muadili cihatçı terör örgütlerinin eliyle ülkene savaş, memleketinde bir iç savaş çıkaratacaksın bunu da 'özgürlük' etkitetiyle ambalajlayıp bize yedirmeye kalkacaksın ha? yemezler. Olan sana değil Sama'ya olmuş. Eminim ödüle boğmuşlardır bu vasatlığı. Ne savaş belgeselleri varken ya da ne kan dondruan gerçekliğe tanıklık yapmamızı sağlayan nice çalışma varken bu propaganadaya prim vermemizi kimse beklemesin. Baştan sona sloganist bir propaganda. Amaç? Amaç Esad. Esad ya da ABD ve AB'ye direnen diğer liderler. Bahane özgürlük ve demokrasi. Değişen bir şey yok. Doğu cephesinde yeni bir şey var mı, o da yok. Masum Sama'nın masum olmayan annesi, madem Hiroşima diye bir şey duymadım, madem Hiroşima Sevgilim'i izlemedin, madem Vietnam senin için sadece Rambo'nun oyun alanı, ya ülke gelirinin tamamına yakını olan muz ihrcatını millileştirmek istediği için Abd tarafından darbeyle indirilen Guatemala, peki ya petrollerini millileştirmek isteyip de linçle alaşağı edilen diğer hükümetler, onlardan bihabersin de, burnunun dibinde hem babası hem oğlu Bush'lar tarafından iki kere çıkartılan Körfez Savaşlarının faiilerininden de mi bihabersin. Irakta iki milyon, ülkende daha fazla insan ölürken Hiroşima'da bir kaç neslin çocukları senin yavrun Sama'dan beter şekilde sakat dünyaya gelirken sen nasıl olur da ırzına geçeni ya da senin öldüren katilin adını bir kez bile anmazsın. Devirmek için çoluk çocuğunun hayatını kararttığın Esad'ın laik eğitim sistemi, hayat düzeni olmasa bırak belgsele çekmeyi, sen eline kamera alamazdın. Yine komşun bir ülkedeki kadınlar gibi bir film izlemek için sinemaya anca bu belgeselden sonraki üç sene içinde gidiyor olabilirdin. Varlığına itiraz etmediğin Abd'nin demokrasi ihracı, senin gibiler yüzünden her ne hikmetse sadece ona direnen ülkelere oluyor. Bana bu iç savaşını, tereör örgütleriyle beraber ülkesine isyanının, kalkışmasının sebebini akıl ve mantık çerçevesinde anlatmaya kalksa iki dakika da tezleri boşa çıkacağı için, kızını ya da çocuklarını kullanarak duygularımı manipüle etmeyen çalışan ve bunu yaparken de çocuklarını kullanan bir anneye girmeye saygım falan yoktur, olamaz. Yersen For Sama, yemezsen For Abd.

avatar
1

@BirTatlıHuzur, her yorumun enfes, BirTatlıÜye !

avatar
1

@book of love, teşekkürler, paylaşmak tatlıdır, huzur verir :)

avatar
0

Güzeldi ve etkileyici, izlemeye değer. Filimden çok belgesel tarzında bir yapıt. Ancak saçma ve anlamsız bulduğum bazı noktalar vardı. Birincisi savaş altında her gün kan ve acı içinde çocuk yapmayı ne kadar doğru buldular buna aklım ermedi. Savaş esnasında cinsel hayat olabilir elbet ama çocuk yapmak nedir? Bir diğeri onca zaman rejime karşı direndiler ama en sonunda mecbur kalıp teslim olunca çok mutlu oldular. Arkadaşım onca zaman mücadele ettiniz insan üzülmez mi her şey boşa gitti diye... Son olarak 2 defa Türkiye'ye gelmişler, ve hiç bahsedilmemiş... son çocuğunu da Türkiye'de doğurmuş ameliyathane odasında hemşirelerin Türkçe konuşmasından anlayabilirsiniz.

avatar
4

Herkesin izlemesi gerek..Anlayamadıgım ve beni kızdıran birşey söylemem gerek..Kuşatma altındasın,hergün bombalar, mermiler her an ölebilirsin.bu halde iken de sevişmeyin demem ama çocuk yapmak nedir ya.sex yaparken ,Korunmak ,korunabilmek bu kadar mı zor suriyeli kardeşlerimiz için...

avatar
5

Baştaki uyarıyı pek önemsemedim ama fazlaca sakıncalı gerçek görüntülerden oluştuğu için açmadan önce iki defa durup düşünmek gerekiyor. Kurgu, senaryo ya da savaş filmlerinden alınmış bir sahne değildi. Tamamen gerçek video kayıtlarından oluşuyordu. Bu yüzden hareketsizce izledim ve bazen de dayanamayıp elimle ekranı kapattım. Sadece şunu sordum durdum: "Tepenize mermiler, füzeler yağarken ve kendi can güvenliğiniz sıfırken hangi akılla öyle bir dünyaya çocuk doğurmaya karar verirsiniz? Hem de peş peşe iki tane..."

avatar
3

@ayyuka, ortadoguda devamli akan kanin sebebi sömürücü emperyalisler ve onlarin usakligini yapani siyasiler ve en büyük sorun da bunlarin farkinda olmayip neye kime takim tutar gibi parti tutup oy veren Cahiller .

For Sama 1080p Altyazılı izle