Reklamı Geç 5 saniye kaldı...
Yorum mu yapmak istemiştiniz ?
  • Sadece üyelerimiz yorum yapabilmektedir.
  • Henüz üye olmadıysanız buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilir, zaten üyemizseniz buraya tıklayarak hemen giriş yapabilirsiniz.

Yorumlar

Film Hakkında ... Yorum yapılmış. Bu yorumlara ... cevap verilmiş.

avatar
2

Ben filmi beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Tarih filmi ve kilise de aşk deyince konusunu merak etmiştim. İzlerken beni bayağı rahatsız etti. Yaşadıkları ilişki veya seks sahnelerinden değil ama yalanlarıyla insanları kandırıp bir yerlere gelmesi beni sinir etti. Gerçi bunu bilerek mi yapıyordu. Yoksa küçüklüğünden gelen psikolojik bir sıkıntı yüzünden bilinçsizce mi yapıyordu. Kendini azize olarak mı örüyordu anlamdım. Filmin başı güzel başladı aslında kilisenin ne kadar yozlaştığını her şeyin parayla yürüdüğünü göstermeleri güzeldi. Bartolomea karakteri çok sevimsizdi. Bu tarz hristiyanlıkla ilgili film ararsanız 2009 yapımı Pope Joan filmini önerebilirim.

avatar
0

Bence sonundaki söz çok gerçekçşydi. Karnımızı nasıl doyuracaz.

avatar
0

genel olarak filmi beğendim yönetmenin biraz çekingen kaldığını düşünüyorum daha cesur olabilirdi final kısmı bende hayal kırıklığı en azından suçlama bittikten sonrasına da biraz değinebilirdi aykırı bir karekter zor bir konu işlemiş verhoven daha iyisini de yapabilirmiş punı yerli yerinde olmuş mesela milos forman goya'nın hayaletleri ders niteliğinde diyebilirim.....

avatar
0

Din'i kullanan eski hikayelere ait bir film, ama reji bakımından merakla seyredilir. Kesinlikle sürükleyici ve gerçek tarafı ağır basıyor. Elinize sağlık.

avatar
2

Paul Verhoven benim çok sevdiğim yönetmenlerden biri. Basic Instinct, Total Recall, Robocop, Black Book, Elle, Flesh and Blood, Starship Troopers gibi harika işleri var ve her filminde rahatsız edici, insanı irrite eden elementleri bol bol kullanıyor.
Gelelim Benedetta filmine .
Film oldukça canlı renkler kullanıyor ki bu da tarihsek film havasından çok TV dizisi seyrediyormuşsunuz etkisi veriyor insana. Benedetta çok güzel bir kadın , nerdeyse Playboy güzeli gibi. Ama bu güzellik filmi daha güzel kılmıyor. Film 'Benedetta bir azize mi yoksa halkı da peşinden sürükleyen narsisist karekterli bir numaracı mı? sorusunun cevabını vermiyor ki, bu özelliğini oldukça sevdim. Paul Verhoven 'Benedetta güzel bir kadın olmalı, azize olup olmaması beni hiç ilgilendirmiyor' demiş de olabilir.
Bu kadın filminde, östrojen seviyesinin yüksek olması gerekirken testosteron düzeyi tavana vurmuş.
Paul Verhoven'den etki gücü daha yüksek ve kadınsal duyarlık içeren bir film beklerdim.
Çok kötü değil, sadece yönetmenin filmografisinde en aşağılarda yer alacak bir film.

avatar
6

Bol bol Virginie Efira çıplaklığı olan 16-17 yy.'da yaşamış gerçek bir tarihi karakterin, filme adını vermiş olan bir rahibeden esinlenerek, daha doğrusu biyografileştilerek uyarlaması olmuş bi film. Uyarlama diyorum çünkü Benedetta, İsa'nın sevgisinden bahsederken parmaklarını v*jinasına s*kar v kendisini uyarırdı. Film cüretkar ama o kadar cesur olamamış.

Çekimler 2 yıl önce tamamlanmasına rağmen önce yönetmenin ameliyatı, ardından da salgın yüzünden iki yıl ertelenmişti. İster istemez aykırı film kontenjanından Cannes'da kendine yer buldu ama izleyenlerin yarısında çıktığı bir film oldu.

Yinede bir dönem filmi olmasına rağmen, kesinlikle iyi bir akıcılığa sahip ama çok dağınık.
Veba v yoksulluk karşısında umursamaz bir tavır takınan kiliseyi mi, dinin eşcinselliğe bakışı mı,
din ile toplumun nasıl manipüle edildiğimi, Benedetta'nın İsa ile olan ilişkisinin psikolojik yorumu mu, günlük rutinini bozan şizofrenik haz aldığı bir fantezi dünyası mı, yoksa beyindeki gelir geçer düşüncelerin v mental çöküntülerin bir yansıması mı? kestirmek güç. Neyin 'eleştirilsel' olduğu neyin 'sorgulandığı' belli değil. Halbuki bunun bir 'baş kaldırış' öyküsü olması gerekiyordu.

Üstüne de filmin merkezinde olan aşk hikayesi de, ara ara dini ritüellerin erotizmle buluşmasıyla gerçekçi olmayınca yavan bir tat bıraktı. Manastırdaki yasak aşk mevzularının bir nevi fantezi versiyonunu çekmişler. ha sevişti, ha sevişecekler.. diye filmi izliyorsunuz.
IMDb puanı doğru ama oyunculuk v hikaye için vakit ayrılması gereken bir film.

Benedetta 1080p Altyazılı izle